2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

II Bieg Zygmuntów „Szydłowiec na 5”

by Marek Sokołowski on Maj 3, 2015 · 1 comment

 

Bieganie i wszelkiego rodzaju biegi masowe są coraz bardziej popularne w naszym pięknym kraju. Można rzec, że ludzie „połknęli bakcyla” i z entuzjazmem włączają się do wspólnej zabawy biegnącej w kierunku zdrowia. I bardzo fajnie, że Szydłowiec nie zostaje w tyle. Po wielu udanych imprezach biegowych w Sadku, do rodziny zapaleńców dołączyło też nasze miasteczko. Szydłowiecki Trzeciomajowy Bieg Zygmuntów, zgromadził 136 zawodników i zawodniczek.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o 16.00, a już po po 15 minutach i 25 sekundach pierwszy zawodnik po przebyciu 5 kilometrów dotarł na metę. Był to Damian Noga z Połańca, który biegł z numerem  57. Zawodnik ten zdeklasował pozostałych biegaczy. Drugi w kolejności Piotr Wijeta z Przysuchy przekroczył linię mety prawie półtorej minuty później, a trzeci – Krzysztof Wójcik z Bliżyna miał czas 17, 52.

Najlepszy szydłowianin Mateusz Vesely zajął 7 miejsce z czasem 18,26. (przepraszamy za ewentualne błędy w nazwiskach, dane z facebooka, Adrian Su.) Gratuluję zwycięzcom, ale także wszystkim, którzy pokonali trasę i sprawili frajdę sobie i licznie zgromadzonym kibicom, tudzież gapiom, czyli także autorce tego tekstu. Wśród zawodników dostrzec można było wielu znajomych, a także burmistrza miasta Artura Ludwa, w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Marka, Artura Koniarczyka. Razem dobiegli do mety w czasie ok. 25 minut na 86 i 87 pozycji. Nie było więc żadnej protekcji, ani taryfy ulgowej dla lokalnej władzy. Pogoda nawet zbyt słoneczna (dla biegaczy za gorąco), nastrój typowo majówkowy, super impreza na koniec weekendu. Serdeczne podziękowania dla organizatorów i sponsorów! Świetne koszulki, a z czasem może zobaczymy również atrakcyjniejsze medale.

tekst i zdjęcia Joanna Plewa-Dziubek