2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

„Historia i współczesność Powiatu Szydłowieckiego” – rozstrzygnięcie konkursu

by Bartosz Kaluga on Grudzień 27, 2013 · 5 komentarzy

Rozstrzygnięto konkurs „Historia i współczesność Powiatu Szydłowieckiego” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu – Biuro Rady Powiatu i Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz Powiatową Bibliotekę Publiczna w Szydłowcu. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Powiatu w Szydłowcu Marek Sokołowski.

Konkurs skierowany był do mieszkańców Powiatu Szydłowieckiego. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o historii, tradycji i współczesności Powiatu Szydłowieckiego. Pobudzenie  i rozwijanie wrażliwości społecznej i estetycznej oraz doskonalenie i wzbogacenie swoich umiejętności twórczych. Zgodnie z regulaminem  w terminie do 16 grudnia 2013r. wpłynęły 4 prace.

Ocenę prac dokonało powołane przez Starostę Szydłowieckiego czteroosobowe jury  w składzie: Roman Woźniak – Wicestarosta, Joanna Strzelecka  – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego, Dariusz Kucharski – Naczelnik Biura Rady Powiatu w Szydłowcu i Agnieszka Chalastra – Kierownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szydłowcu.

Jury postanowiło przyznać:

  • I miejsce – Kamil Szpunar – tytuł pracy – „Dzieje miasta Jastrząb od powstania do końca  XVIII wieku”,

a pozostałe prace nagrodzić wyróżnieniami:

  • Aleksandra Kowalska – tytuł pracy – „Zamek Szydłowiecki”,
  • Andżelika Magda – tytuł pracy – „Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu” ,
  • Tomasz Jakubowski – tytuł pracy – „Historia kolei oraz kolejki wąskotorowej na terenie obecnego Powiatu Szydłowieckiego”.

Nagrody zwycięzcy i wyróżnionym wręczono podczas sesji Rady Powiatu 27 grudnia br.

Z powyższymi pracami można zapoznać się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie w nim udziału. Zwycięzcom  gratulujemy. A wszystkich zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach organizowanych przez Starostwo Powiatowe.