2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Gwiazdka z Centrum Młodych JP 2

by Marek Sokołowski on Grudzień 21, 2015

Bożonarodzeniowy Jarmark już po raz trzeci, odbył się w przedświąteczna niedzielę na szydłowieckim Rynku Wielkim. Od 10 do 17 mieszkańcy Szydłowca, mogli zakupić wyroby rękodzielnicze i różne pamiątki o bożonarodzeniowej tematyce. Wiele się działo: odbyło się kilka konkursów, miedzy innymi na najpiękniejszą bombkę dobroczynną i najsmaczniejszy piernik świąteczny, w loterii fantowej do wygrania były dwie dorodne  choinki.

Dzieci z Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Mushin, z kolei sprzedawały wykonane przez siebie bałwanki, gromadząc w ten sposób fundusze na nową matę do treningu. Na scenie zaś wystąpili młodzi szydłowieccy wokaliści, ze Strefy JP2 i Pracowni Muzycznej PIANO Anny z Szydłowca.

Występujący śpiewali głównie znane i popularne kolędy. Rynek odwiedzały całe rodziny. Organizatorzy oraz wystawcy starali się zapewnić odwiedzającym zarówno atrakcje materialne, jak i duchowe. Na zakończenie imprezy na Rynek dotarł Korowód Mikołajów. A rej przez cały czas wodził Przemysław Duda wraz z zespołem Strefy JP II, która zorganizowała to wydarzenie.