2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Gwiazdka na Rynku

by Bartosz Kaluga on Grudzień 16, 2014

W niedzielę, 14 grudnia na Rynku w naszym mieście odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark został oficjalnie otwarty o godz. 9:00 i potrwał do późnych godzin popołudniowych. W jarmarku wzięło udział ponad 25 wystawców naszego miasta . Wśród asortymentu znalazły się  choinki, miód, wędliny, pieczywo, zioła, stroiki, pierniki oraz wszelakie ozdoby rękodzielnicze: zabawki, torebki, ozdoby, bombki, biżuteria oraz ozdoby florystyczne.

W czasie trwania jarmarku na rynku przy Kościele  stanęła również scena, na której nie zabrakło występów lokalnych wokalistów. Były konkursy, zabawy, a z głośników leciały świąteczne kolędy i przeboje. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia w kolędowym karaoke , wysłania listu do mikołaja , obejrzenia iluminacji.

Kiedy zapytaliśmy jednego z przechodniów, co sądzi o jarmarku,  odpowiedział bez zastanowienia:

„Najfajniejsze w tego typu jarmarkach jest to, ze można tutaj znaleźć rękodzieło. Nie wszystkie przedmioty może są zrobione najdokładniej, nie wszystkie są  wysublimowane artystycznie, ale mają w sobie to coś . Są takie swojskie, oddają lokalny klimat”

Jarmark miał charakter charytatywny, a jego głównym założeniem jest pielęgnowanie przepięknych polskich tradycji związanych z tymi magicznymi świętami .

Tradycyjnie jak co roku organizatorem Świątecznego Jarmarku „Gwiazdka na Rynku”  było Centrum Młodych Strefa JP II.

Tekst i foto A.G