2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Gwarno i Radośnie!

by Bartosz Kaluga on Październik 24, 2013

W środę w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym w Szydłowcu odbyły się kolejne zajęcia dla maluchów i ich rodziców pt. Biblioteczna Akademia Malucha. W tym spotkaniu dzieci miały możliwość posłuchania baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Książkę z dużym zaangażowaniem przeczytał dla nich gość specjalny – Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk. Pani Krystyna wywołała uśmiechy na twarzach dzieci już na samym początku, częstując ich słodkimi upominkami.

Czytanie dzieciom wpływa na nie wszechstronnie i pomaga im rozwijać intelekt, przyspiesza rozwój mowy i poprawia pamięć dziecka. Kreowanie zabaw na podstawie przeczytanych bajek to kolejny punkt o który zadbali pracownicy Regionalnego Centrum. Na zakończenie spotkania przy pomocy Pań prowadzących   dzieci wyobraziły sobie przeczytaną historie małego „kaczątka” i   wykonały kolorowe rysunki .

Warto podkreślić iż w Regionalnym Centrum odbywają się nie tylko zajęcia dla najmłodszych. W jednej z sal  w każdą środę i czwartek uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych kreują swoje umiejętności z plastyki. Zajęcia plastyczne, bo taką noszą nazwę prowadzi Pani Barbara Pataj z Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek.

Podczas zajęć plastycznych  uczestnicy wykonali do tej pory kilka ciekawych prac  z wykorzystaniem rożnych technik -starych materiałów,  farb, kolorowych tuszy itd.

Zajęcia dla najmłodszych oraz warsztaty dla nieco starszych to duży plus w kierunku pracowników Regionalnego Centrum Biblioteczno -Multimedialnego, którzy aktywnie starają się o ich aktywny rozwój kulturalny.

Dla zainteresowanych przyłączeniem się do zajęć szczegółowe informacje na stronie : www.sckzamek.pl lub w Regionalnym Centrum Biblioteczno- Multimedialnym w Szydłowcu ul. Kolejowa 9 B

Tekst i zdjęcia: A. Gawor