2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Groźna kolizja z łosiem

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 1, 2014

Close-up broken car windshield on the driver side

Mocno rozbity przód całkiem nowego dostawczego samochodu i zabite zwierzę to efekt groźnego zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj wieczorem na krajowej siódemce w miejscowości Barak. Wczoraj (31.03.2014) około godziny 20:00  jadący droga krajową nr 7 w kierunku Kielc  dostawczy Peugeot Boxer w miejscowości Barak gm. Szydłowiec uderzył w przebiegającego przez jezdnię kilkuset kilogramowego łosia. W wyniku uderzenia  samica łosia poniosła śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu  60 letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego  nie  odniósł  żadnych  poważnych obrażeń. Został mocno rozbity całkiem nowy samochód dostawczy.

Zdarzenie zaistniało  na newralgicznym  leśnym odcinku  krajówki gdzie dochodzi najczęściej  zdarzeń  z dziką zwierzyną. Zabite  zwierzę zostało zabezpieczone przez myśliwych z koła łowieckiego. Okres od listopada do marca to czas, kiedy łosie w poszukiwaniu pokarmu migrują z bagien i łąk  do lasów, wtedy  jest  najwięcej  zdarzeń  drogowych z tymi zwierzętami. Wiosną  natomiast  zaczyna się jej powrót.

Dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie w tym czasie wzmożonej ostrożności w szczególności podczas przejeżdżania przez newralgiczne odcinki leśne.

Na terenie powiatu szydłowieckiego do najbardziej niebezpiecznych  miejsc gdzie dochodzi do zdarzeń  drogowych z udziałem zwierząt  to: droga krajowa nr 7, odcinek leśny  od Szydłowca do Baraku, niezabudowany rejon trasy nr 7 od miejscowości Wałsnów  do miejscowości Dobrut  oraz droga  wojewódzka W-727 odcinek od Szydłowca do  Chlewisk.

asp.szt. Dariusz Gawęda.

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu