2021-04-13

Imieniny: Bonifacego i Dobiesława

Graj mi muzykancie, ja cię lubię słuchać..

by pa pa on Wrzesień 14, 2013

Dziś ( 14 września), w Centrum Biblioteczno-Multimedialnym rozpoczęła się 2 cz. warsztatów muzycznych z barabanienia i gry na harmonii. Zajęcia koordynuje Katarzyna Zedel z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Od rana chętnych nie brakowało. Prowadzący podzielili przybyłych na trzy grupy.

Pierwsza to barabaniści, których prowadzi Mateusz Kowalski-skrzypek, harmonista, bębnista, śpiewak, członek Kapeli Kowalski/Maziarz/Murzynowska, uczeń Jana Gacy.

Kolejna to uczniowie początkujący, którzy po raz pierwszy mają możliwość zagrania  na harmonii. Pierwsze kroki w grze pomaga stawiać im Jan Adamczyk.

Ostatnią zaawansowaną grupę prowadzi zaś Czesław Adamczyk. Warto zaznaczyć, iż Pan Czesław jest również budowniczym harmonii. Pierwszą zbudował w latach 70-tych, gdyż jak sam mówił „chciał mieć dobry instrument”. Do dziś tworzy i reperuje tego typu instrumenty.

Warsztaty trwają do 15 września, jeszcze dziś do 18:00 w Regionalnym Centrum Biblioteczno- Multimedialnym, po których organizatorzy na godz. 19: 00 zapraszają na zabawę taneczną do Restauracji Hacjenda- wstęp wolny. Oraz jutro w godz. 10.00-15.00 w/w Centrum.

Organizatorem jest Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Warsztaty muzyki Tradycyjnej odbywają się i są współfinansowane w ramach III edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca „ Szkoła Mistrzów Tradycji”

/AG/