2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Gokarty na pedały – nowa atrakcja dla dzieci

by Bartosz Kaluga on Maj 10, 2017

Wielu rodziców ma problem z zachęceniem swoich dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Nic dziwnego. W dobie wszechobecnych tabletów, konsol i komputerów, maluchom wygodniej jest poklikać w wirtualnym świecie, niż samemu zorganizować sobie zabawę na zewnątrz. Czy istnieją jeszcze jakiekolwiek zabawki, które zmotywowałyby dzieciaki do ruszenia na podwórko?

Tak! Serca dzieci i rodziców podbiła nowość, która trafiła do nas z Zachodu. To gokarty na pedały dla najmłodszych. Szał na gokarty przypomina niegdysiejszy szał rowerowy. Maluchy uwielbiają jeździć solo, jak i tworzyć gokartowe „bandy”. W czym gokart jest lepszy od roweru? Jest przede wszystkim stabilniejszy. Szybkie skręty, czy nierówności terenu nie kończą się nieplanowaną wywrotką. Ten pojazd jest również wygodniejszy niż rower. Komfortowe siedzisko i wygodna pozycja nie powodują obtarć i zakwasów. Rodzice mogą zabrać nawet trzyletniego malucha na spacer, podczas którego dziecko będzie przemierzało teren swoim pojazdem.

To, co uwielbiają maluchy, to oczywiście zabawa w dorosłych. Gokart to taki mini-samochód, który ma prawdziwą, okrągłą kierownicę. Cała jego stylistyka więc przyciąga wzrok dziecka. A wybór modeli na rynku jest ogromny. Gokarty to nie tylko domena chłopców. Jest wiele pojazdów stylizowanych na znane marki aut lub na samochody wyścigowe, ale na pewno znajdzie dla siebie coś też każda mała księżniczka.

Za co gokarty pokochali rodzice? Przede wszystkim za bezpieczeństwo, jakie oferuje jazda tą zabawką. Modele wiodących marek są bardzo wytrzymałe, a przy tym lekkie. Szalejący maluch nie dość, że się nie przewróci, to jeszcze wyjdzie cało z delikatnych stłuczek lub gdy pojazd przejedzie mu stopę. Niektóre modele posiadają opcję regulacji siedziska i kierownicy, gokart może rosnąć więc wraz z dzieckiem, nawet do ukończenia 8 roku życia. Do gokartów można dokupywać różnego rodzaju akcesoria takie jak np. syrena policyjna i megafon. Jest więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że zabawka szybko się dziecku znudzi.

Zapraszamy do zapoznania się z gokartami na https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly/berg-gokart-dla-dzieci/