2021-12-07

Imieniny:

Gmina świętuje, czyli dożynki w Woli Korzeniowej

by Marek Sokołowski on Wrzesień 10, 2014

W niedziele 7 września w gminie Szydłowiec , odbyły się dożynki gminne. W tym roku gospodarzami święta plonów byli mieszkańcy Woli Korzeniowej. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się się mszą świętą, odprawioną o godzinie 12 na placu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Korzeniowej. Po mszy wszystkich przybyłych powitał burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który mówił że bardzo ważne jest kultywowanie tradycji, wdzięczność za zebrane plony, ale również także docenienie trudu oraz determinacji rolników.

Na scenę w części oficjalnej oprócz Burmistrza zawitali : radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego  Agnieszka Górska, senator Wojciech Skurkiewicz, radni Rady Miejskiej oraz radni Powiatu.

Jak co roku nie zabrakło prezentacji wieńców dożynkowych, które jak tradycja nakazuje zostały „ośpiewane” oraz dzielenia się chlebem dożynkowym upieczonym z tegorocznych zbiorów. W trakcie imprezy można było wysłuchać występu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Henryka Kapturskiego oraz występów zespołów ludowych.

Święto Plonów, w jak co roku było podziękowaniem za zbiory i okazją do wspaniałej zabawy. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą Posesje i balkon w Gminie Szydłowiec”, oraz wręczono nagrody dla najlepszych rolników.

W części artystycznej na scenie zawitali: Ryszard Kołodziej oraz zespoły Lokator i  Koliber. Na zakończenie mieszkańcy gminy i zaproszeni goście bawili się przy muzyce zespołu Contra . Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Szydłowieckie Wieńcowanie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Organizatorami gminnych dożynek byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sztuki Zamek , MODR Terenowy zespół doradców w Szydłowcu i sołectwa Gminy Szydłowiec.