2020-06-01

Imieniny: Marii i Urbana

GKS Gryfia tworzy historię piłki nożnej w Gminie Mirów

by Bartosz Kaluga on Sierpień 13, 2013

W czerwcu 2012 roku z inicjatywy zwolenników i sprzymierzeńców sportu powstał Gminny Klub Sportowy Gryfia Mirów. I tak w małej społeczności mając do dyspozycji hale sportową i kompleks boisk Orlik przy przychylności lokalnych władz w Gminie Mirów tworzy się historia piłki nożnej.

W czerwcu 2012 roku wspólną decyzją radnych i przedstawicieli Urzędu Gminy w Mirowie, którzy zauważyli potrzebę utworzenia i wspierania klubu piłkarskiego na terenie gminy został powołany Gminny Klub Sportowy Gryfia Mirów. To właśnie z myślą o rozwijaniu talentów piłkarskich uzdolnionych zawodników z terenu Gminy Mirów został utworzony GKS Gryfia Mirów. W skład Zarządu Klubu weszli Marian Kaluga – prezes, Krzysztof Kaczmarzyk – wiceprezes, Grzegorz Defiński – skarbnik, Zygmunt Majstrak – sekretarz i Jerzy Bilski – członek. Dużym sukcesem było już samo utworzenie Klubu i skompletowanie drużyny, jednak z upływem czasu w Klubie narastały co raz większe zmiany na lepsze, a piłkarze aspirowali i walczyli o coś więcej. Dowodem na to jest awans do klasy A. Jednak z pewnością Klub nie osiądzie teraz na laurach, ale nadal będzie dążył do kolejnego sukcesu i awansu jakim może być wejście do ligi okręgowej.

Prezesem GKS Gryfia Mirów jestem od początku istnienia Klubu. Funkcja ta przysparza mi wielu nowych obowiązków i zadań. Jednak obowiązki te traktuje nie jako konieczność ale jako przyjemność, która daje mi satysfakcje i zadowolenie mino tego, że wykonuje je nieodpłatnie. Teraz naszym głównym priorytetem jest utrzymanie się w klasie A i to właśnie wspólnymi siłami będziemy się starali zrealizować. Jednak życzyłbym Klubowi kolejnego awansu – powiedział Marian Kaluga.

Jak poinformował trener drużyny Karol Kaczmarzyk na 18 rozegranych meczy w rundzie wiosennej GKS Gryfia Mirów odniosła 15 zwycięstw, 2 razy remisowała i tylko raz zanotowała porażkę. Trener dodał, że, w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera i każdy nawet najmniejszy sukces jest zasługą wszystkich zawodników. Zawodnicy, którzy grają regularnie i tworzą trzon zespołu, to zawodnicy bardzo młodzi ale zarazem bardzo wartościowi. Należy dodać że drużyna składa się z samych miejscowych chłopaków a w wyjściowej jedenastce średnia wieku niekiedy nie przekracza 18 lat. Jednak żaden z nich nie rozczarował i nie zawiódł. Zawodnicy GKS Gryfia Mirów stanowią zgraną drużynę kopiąca piłkę nie dla sławy, bądź pieniędzy, ale dla czystej satysfakcji i przyjemności. Zawodnicy chcą rozwijać się i tworzyć coraz lepszą drużynę.
Aktualnie pod opieką Karola Kaczmarzyka są seniorzy to jest zawodnicy powyżej 16 roku życia i drużyna trampkarzy 99 r. i młodsi. Wszystkie osoby, które zaczęły zabawę z piłką są pełne entuzjazmu i radości i nie wolno im tego zabierać. Jest wielu bardzo utalentowanych chłopców, choć to dopiero początek ich kariery. Praca z młodzieżą to jedyny właściwy kierunek dla rozwoju klubu. Klub bez własnych wychowanków nie ma szans na utrzymanie się na piłkarskiej mapie. Bycie zawodnikiem i trenerem to dwie różne sprawy. Zawodnikiem byłem bardzo ambitnym i walecznym. Dziś jako trener dużo zrozumiałem, cały czas się uczę. Swoją zdobytą wiedzę zawsze przekładam na zespół. Podstawa dobrej pracy to dobra atmosfera, zrozumienie i dążenie do wspólnego celu. Tam gdzie pracuje jako trener jestem w stanie się czegoś nowego nauczyć, poznać ludzi ich zachowanie. Bardzo ważna jest dla mnie sprawa organizacji spotkań. Bycie trenerem na pewno daje dużo satysfakcji – powiedział Karol Kaczmarzyk.

Sezon jesienny GKS Gryfia Mirów rozpocznie wyjazdowym meczem o Puchar Polski z Wisłą Solec (artykuł pisany przed meczem pucharowym – Wisła Solec : Gryfia Mirów 4:3 (2:2) – przyp. redakcja). Tydzień później odbędzie się inauguracja ligi i mecz ze Skaryszewianką Skaryszew u siebie. Aby Klub mógł się dalej rozwijać i odnosić sukcesy niezbędne są odpowiednie nakłady finansowe. To właśnie finanse i związane z nimi problemy takie jak chociażby finansowanie wyjazdów na mecze, zakup nowego sprzętu czy strojów są największą bolączką GKS Gryfia Mirów. Głównym, a zarazem jedynym sponsorem GKS Gryfia Mirów jest obecnie Urząd Gminy w Mirowie. Prezes powiedział także, że wielokrotnie składane były pisma do różnych instytucji z prośbą o wsparcie finansowe jednak na obecną chwilę na żadną z tych próśb Klub nie doczekał się odpowiedzi.

Kadra Seniorów
BRAMKARZE: Bartek Stąpór, Adrian Czapnik
OBROŃCY: Hubert Prusońca, Karol Dzik, Damian Minda, Marcin Spadło, Łukasz Minda, Piotr Bilski
POMOCNICY: Patryk Dujka, Damian Bilski, Damian Bilski, Marcin Sasal, Rafał Maciejczak, Radek Maciejczak, Adam Kaluga
NAPASTNICY: Kamil Sasal, Kamil Minda, Łukasz Król

Kadra Rocznika ‘99
BRAMKARZE: Bartłomiej Bilski, Bartosz Krakowiak
OBROŃCY: Paweł Długosz, Mateusz Kaluga, Patryk Minda, Paweł Bilski, Marcin Kępas, Mateusz Kaluga, Patryk Nowak, Michał Orzechowski, Maciej MichaLski
POMOCNICY: Patryk Bilski, Przemysław Kaluga, Michał Bilski, Kacper Kuźdub, Mateusz Czarnota, Jakub Dygas, Mateusz Guz
NAPASTNICY: Bartosz Nowacki, Paweł Sasal, Adrian Czarnota, Marcin Reuszel, Patryk Kiełbasa, Marek Napora

Zapraszamy pozostałe kluby sportowe z terenu Ziemi Szydłowieckiej do promowania się na łamach naszego portalu.

J. Krogulec