2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Gala Boksu na Zamku w Szydłowcu!

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 20, 2016

Oficjalnie potwierdzona została informacja o zapowiadanej już od dłuższego czasu gali boksu zawodowego, która odbędzie się na dziedzińcu szydłowieckiego zamku!

Gdyby ktoś kiedyś powiedział, że na szydłowieckim zamku stanie ring, chyba nikt by nie brał tego na poważnie. A jednak! 18 czerwca 2016 na dziedzińcu zamkowym obejrzymy galę boksu zawodowego organizowaną przez Urząd Miejski, Szydłowiecki Klub Kickboxingu Viktoria Szydłowiec oraz firmę Tymex Boxing Promotion.

Kwota jaką przeznaczy na organizację Urząd Miejski wynosić będzie 30 000 złotych. Resztę kosztów pokryje Tymex Boxing Promotion.

Zgromadzona publiczność  będzie mogła oglądać m.in. w walce wieczoru Michała Żeromińskiego walczącego o pas interkontynentalnego mistrza świata federacji WBF w wadze półśredniej. Prócz boksu zobaczymy także przedstawicieli naszego regionu. Wymieniani są Dawid Nitek i Mateusz Rycerski – zawodnicy szydłowieckiej Viktorii oraz Albert Odzimkowski, któremu nasz miejscowy klub nie jest obcy (do swoich walk przygotowuje się m.in. pod okiem trenera Pawła Surdego)

Jak mówią organizatorzy w Szydłowcu podczas gali obecni będą Mateusz Masternak, Ewa Brodnicka i Mariusz Wach.

Transmisja imprezy planowana jest w telewizji Polsat. Trają rozmowy dotyczące szczegółów.

Z pewnością takie wydarzenie będzie dużą promocją dla miasta i będzie cieszyło się zainteresowaniem ludzi z całej Polski.

Poniżej przypominamy sobie galę kickboxingu zawodowego, która odbyła się w Szydłowcu 7 lat temu w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II