2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z KPP

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 7, 2016

Wczoraj na placu szkolnym przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły i szydłowieccy policjanci.

Wczoraj (06.04.br.) pod logiem programu profilaktyczno-edukacyjnego „B&N”, czyli B-jak Bezpieczny i N-jak Niechroniony policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, zorganizowali i przeprowadzili festyn z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży szkolnej. Na placu przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu policjanci zaprezentowali m.in. Mobilny Punkt Profilaktyki oraz tor wyposażony w znaki drogowe i sygnalizację świetlną.

Uczniowie uczestniczący w festynie mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Po wyznaczonym torze poruszali się rowerami i autochodzikami, stosując się do znaków drogowych. Największą atrakcją dla dzieci były wspomniane autochodziki, w których trzymając za kierownicę i stosując się do znaków czy sygnałów dawanych przez policjanta kierującego ruchem mali kierowcy mogli doświadczyć prawdziwego ruchu ulicznego. Młodzi uczestnicy ruchu prezentując swoje umiejętności dali dowód na to, że bardzo dobrze przyswajają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie festynu policjanci szydłowieckiej drogówki przeprowadzili szereg pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przestrzegania obowiązujących zasad i przepisów w ruchu drogowym. Ponadto w ramach działań profilaktyczno-prewencyjnych „Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem” nauczyciele szkoły zostali zapoznani z wyposażeniem walizki narkotykowej. Miało to na celu przybliżenie gronu pedagogicznemu przedmiotów i metod jakie stosuje młodzież zażywająca środki odurzające.

Patrząc na roześmiane buzie dzieci i młodzieży można stwierdzić, że podczas policyjnego Festynu bawili się oni świetnie.

sierż. Marlena Skórkiewicz