2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Fatalne zakończenie sezonu…

by Marek Sokołowski on Czerwiec 17, 2013

W sobotę 15 czerwca piłkarze rozegrali ostatni mecz w sezonie 2012/2013. Na stadionie przy ulicy Targowej podejmowali Victorię Sulejówek. Uczciwie trzeba przyznać, że mecz z Victorią był jednym z najgorszych występów naszej drużyny w całym sezonie. Co gorsza fatalną grę potwierdził kompromitujący wynik, 1:7…. Najzagorzalsi sympatycy klubu z Targowej nie pamiętają tak sromotnej porażki w rozgrywkach ligowych.

Dominacja drużyny z Sulejówka była widoczna w każdym elemencie gry, w każdej części boiska. W praktyce gościom wychodziło wszystko, a każdy celny strzał kończył się bramką. Nasza drużyna mentalnie na ten mecz w ogóle „nie wyszła”. Bramka Gołdy w obliczu siedmiu trafień przeciwnika to wszystko, na co stać było tego dnia „Niebieskich.

Szydłowianka Szydłowiec zajęła ostatecznie 7. lokatę w tabeli gromadząc 39 punktów. W trzydziestu meczach – dwanaście razy zdobyła komplet punktów, piętnaście razy schodziła z boiska pokonana i tylko trzy razy remisując. Należy postawić pytanie: czy sezon można zaliczyć do udanych? Odpowiedź jest dosyć skomplikowana. Biorąc pod uwagę warunki w jakich przychodzi grać naszym zawodnikom, zważywszy na to że organizacyjnie klub jest cały czas w okresie późnego Gierka lub wczesnego Jaruzelskiego i fakt, że wokół klubu nigdy nie było tak fatalnej atmosfery to wynik nie jest najgorszy. Trenerowi Andrzejowi Koniarczykowi oraz wszystkim zawodnikom dziękujemy za ambicje i ciężką pracę, bo biorąc pod uwagę powyższe okoliczności – mało kto wierzył w utrzymanie w dość silnie obsadzonej IV lidze południowo-mazowieckiej.

Szydłowianka Szydłowiec – Victoria Sulejówek 1:7 (0:2)
Gołda 62′ – Wocial 9′,56′,72′; Pękała 30′; Eibl 61′; Delikat 68′ Jabłoński 70′

Szydłowianka: Furman – P. Janik, S. Jakubczyk, Wiatrak, Konopka, Drożdżał, Grymuła, Szyszka, Zagórski, Ł. Janik

Zmiany:
46′ Konopka → Okła
46′ Szyszka → Łaciak
46′ Ł. Janik → Miller
53′ Zagórski → Gołda