2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Ewa Markowska-Bzducha – kandydatka do Parlamentu Europejskiego z regionu radomskiego

by Bartosz Kaluga on Maj 13, 2014 · 4 komentarze

ewa markowska bzducha

Ewa Markowska-Bzducha. Jestem kandydatką do Parlamentu Europejskiego z regionu radomskiego, lista nr 6 poz. 2, Polska Razem Jarosława Gowina. Mam 43 lata, jestem doktorem nauk ekonomicznych, pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Rozwoju Regionalnego i Metod Ilościowych, Wydziału Ekonomicznego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu. Z mężem Dariuszem i Dziećmi – córką Eweliną i synem Pawłem – mieszkam w miejscowości Ślepowron k/Radomia (gmina Wolanów, powiat radomski).

Moją naukową specjalnością jest samorząd terytorialny. Jestem autorką ponad 70 publikacji, głównie z zakresu gospodarki finansowej samorządu terytorialnego w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Naukową pasję łączę z pracą na rzecz społeczności lokalnej. W latach 1998-2006 byłam radną w gminie Wolanów, w tym podczas kadencji 1998-2002 pełniłam funkcję przewodniczącej Rady Gminy oraz przewodniczącej Rady Społecznej SPZOZ w Wolanowie. Obecnie jestem radną powiatu radomskiego, przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów oraz wiceprzewodniczącą Komisji Administracji, Porządku Publicznego, Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności. Jestem wiceprzewodniczącą zarządu koła Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w powiecie radomskim. Jestem patriotką, zakochaną w swojej małej ojczyźnie, którą stanowi region radomski. Angażuję się we wszelkie inicjatywy promujące gminę w której mieszka, powiat radomski, miasto Radom i cały region radomski. Jestem zwolenniczką i propagatorką idei przywrócenia Radomiowi statusu miasta wojewódzkiego. Kocham ludzi. Najwyższą wartością jest dla mnie człowiek, z kontaktu z ludźmi czerpię radość i siłę do działania.

W Parlamencie Europejskim chce zabiegać o większe środki finansowe i wsparcie prorozwojowe dla obszarów o wysokim bezrobociu, w tym dla regionu radomskiego, o lepszą dystrybucję unijnych funduszy pomocowych, pozwalającą na wyrównywanie dysproporcji w poziomie rozwoju regionów tak zróżnicowanych jak Mazowsze. Chce przede wszystkim wykorzystać pozycję europarlamentarzysty do budowania koalicji, ponad partyjnymi podziałami, na rzecz rozwoju regionu radomskiego, do walki o sprawy regionu radomskiego, przywrócenie Radomiowi statusu miasta wojewódzkiego.

Artykuł sponsorowany