2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Maj 11, 2016

We wtorek (10.05.2016r.) w Szydłowcu kolejny raz zorganizowane zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najlepszą drużyną wśród szkół gimnazjalnych było Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu natomiast najlepszą szkołą podstawową okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Brandta w Orońsku.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Szydłowcu przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które w Szydłowcu przeprowadzone zostały kolejny raz. W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne z gmin powiatu szydłowieckiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i umiejętnościami sprawnościowymi jazdy na rowerze. Część teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego przeprowadzona została w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Część praktyczna turnieju przeprowadzona została na miasteczku ruchu drogowego mieszczącego się na Osiedlu Wschód. Najlepszą drużyną wśród Szkół Gimnazjalnych okazała się drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu natomiast spośród Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim.

Wiedza wykorzystywana podczas turnieju na pewno pozostanie w pamięci uczestników i zaowocuje większym bezpieczeństwem na drogach młodych uczestników ruchu.

Powyższe działanie, mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego, znacząco wpisuję się w ramy nowego programu profilaktycznego „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony” Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

sierż. Marlena Skórkiewicz