2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Egzamin na prawo jazdy w Szydłowcu?

by Bartosz Kaluga on Lipiec 22, 2016

Niespełna rok temu, we wrześniu 2015 burmistrz Szydłowca Artur Ludew, wychodzac na przeciw potrzebom mieszkańców miasta i gminy, zwrócił się z prośbą do Marszałka Województwa Mazowieckiego, o utworzenie w Szydłowcu oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, co znacznie poprawiłoby dostępność usług oferowanych przez te instytucję dla lokalnej społeczności.

Na tworzenie takich oddziałów pozwalają bowiem od dwóch lat zapisy ustawy, powierzając inicjatywę wskazania miasta, w którym można przeprowadzać egzaminy państwowe w tym zakresie, sejmikowi województwa na wniosek marszałka.

Do tej pory Sejmik Województwa Mazowieckiego wskazał jako miejsca lokalizacji terenowych oddziałów WORD Mławę, Garwolin. Kozienice, Zwoleń, Nowy Dwór Mazowiecki i Sochaczew. Lista nie jest jeszcze zamknięta, dlatego też burmistrz podejmuje działania, aby Sejmik rozważył uruchomienie kolejnego nowego oddziału również w Szydłowcu.

W rezultacie starań burmistrza Szydłowca , w marcu tego roku odbyła się w Szydłowcu studyjna wizyta kierownictwa radomskiego WORD-u, wskazując konieczność spełnienia wymagań i warunków, wynikających z obowiązujących przepisów. Miasto jest do ich spełnienia w zupełności przygotowane. Zaproponowana lokalizacja odpowiada kierownictwu WORD.

Czekamy na decyzję Zarządu Województwa Mazowieckiego. W przypadku pozytywnej decyzji w pierwszej kolejności w Szydłowcu będzie można zdawać egzaminy w kat. AM.

Dalsze decyzje co do możliwości poszerzenia oferty WORD w Szydłowcu będą uzależnione od Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz WORD w Radomiu.

Urząd Miejski w Szydłowcu.