2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Efektowny notes dla biznesmena

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 23, 2015

Wyposażenie przeciętnego przedsiębiorcy musi mu pozwolić na łatwy kontakt ze współpracownikami, dotrzymywanie terminów, pilnowanie ważnych spotkań i wygodne zapisywanie różnych niezbędnych informacji. Oprócz urządzeń elektronicznych gwarantujących wygodne zarządzanie danymi przydać się może też „stary i dobry” klasyczny notes.

Bez notesu jak bez ręki

Notesy firmowe są może mniej wielofunkcyjne od elektronicznych organizerów, ale jednocześnie o wiele bardziej wygodne w licznych sytuacjach, kiedy ciężko jest zabrać ze sobą dużo bagażu. Notes zmieści się wszędzie, w przypadku posiadania naprawdę bardzo małej ilości miejsca można go włożyć nawet do kieszeni. Duża różnorodność rozmiarów i kształtów gwarantuje wygodny wybór i zapewnienie sobie maksymalnej wygody. Niektórzy tak się przyzwyczajają do konkretnego rodzaju notesu, że nie wyobrażają sobie korzystania z jakiegokolwiek innego.

Efektowna oprawa

Niektóre z notesów firmowych są dość proste, przygotowane w celu łatwego wyrywania kartek na szybkie zapiski. Inne oprawione są w imitację skóry bądź inny materiał, dzięki czemu wyglądają elegancko i nadają się np. do noszenia ze sobą na ważne spotkania. Z tych ładnie oprawionych przeważnie nie wyrywa się stron, chyba że posiadają specjalny format i kartki przyklejane, nie zszywane. Czasami notes znajduje się w obudowie przypominającej skoroszyt, dzięki czemu pisanie jest dość ułatwione.

Ile może kosztować notes?

Ceny notesów są bardzo różne, wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju oraz od sklepu, w którym dokonuje się zakupu. Różne wysokiej jakości notesy firmowe oprawione w imitację skóry lub czasem zdobione są sporo droższe, jednak korzystanie z nich powinno w pełnej mierze zrekompensować poniesiony wydatek.

Jeśli notes ma być używany tylko do zapisywania bieżących wydatków bądź innych informacji, może być najprostszy, więc na pewno nie powinno się za niego przepłacać. Takie notesy szybko się zużywają, niedorzeczne jest więc wydawanie na model służący tylko szybkiemu wyrwaniu wszystkich stron.

Przewyższając elektronikę

Komputery, tablety, elektroniczne organizery to rozwiązania lubiane głównie przez młodych ludzi, którzy na takich się wychowali. Komuś, kto od zawsze używał tradycyjnych notesów, może być ciężko przestawić się na taką zabawkę. Poza tym, papier zawsze bywa bardziej niezawodny, nie potrzebuje ładowania, źródła prądu, specjalnych rysików czy internetu. Można z niego skorzystać w dowolnym czasie, a później bez większych trudności wyrzucić. Z niczym elektronicznym w ten sposób nie postąpimy.

Reklama na notesie

Specyfika niektórych notesów firmowych zakłada obecność logo na okładce, przy czym nie musi być to jakiś ordynarny obrazek dodany bez poczucia smaku – w większości przypadków logo jest np. efektownie wprasowane i widać je pod kątem lub też jest tylko niewielkim zarysem gdzieś w rogu okładki. Niektóre notesy firmowe posiadają znaki wodne na wszystkich stronicach, co pełni funkcję reklamową i poza tym dostarcza wrażeń estetycznych.

Jak nosić, w czym nosić

Mniejsze notesy bez problemu zmniejszą się w kieszeni. Należy tylko pamiętać, że nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ można w ten sposób zniszczyć sobie image (nie poleca się na przykład wkładania czegokolwiek do kieszeni koszul, które potem nieestetycznie się wypychają. Można wykorzystać kieszenie w spodniach czy ew. w kurtce, jeśli taka występuje w stylizacji. Najodpowiedniejszym wydaje się jednak umieszczenie notesu w walizce czy innym rodzaju torby, gdzie nie występuje ryzyko, że wystąpi np. zagięcie okładki lub kartek.

Wybór notesu

Wygląd i inne cechy notesu firmowego warto dopasować do swoich upodobań. Będzie to gwarantowało przyjemniejsze z niego korzystanie, jak również lepszą promocję ewentualnego nadruku firmowego (ładne rzeczy od razu przyciągają spojrzenia innych), więc być może reklama dokona się po części samoistnie.

Materiał powstał dzięki współpracy z firmą Fabryka Czasu będącą producentem kalendarzy i wytwarzającą notesy firmowe świetnie sprawdzające się przy organizowaniu czasu pracy.