2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

EDK im. Bł. Bolesława Strzeleckiego

by Marek Sokołowski on Marzec 13, 2016

Ekstremalna droga krzyżowa po raz pierwszy wyruszyła z parafii Jastrząb. Pielgrzymi wyszli z Jastrzębia 11 marca, doszli rankiem 13 marca. Szli 47 kilometrową trasą pod patronatem bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego. Pątnicy zmierzali do celu drogami następujących miejscowości: Jastrząb, Lipienice Dolne, Rogów, Mirówek, Mirów Nowy, Mirów Stary, Trębowiec-Krupów, Trębowiec Mały, Tychów Nowy, Tychów Stary, Ostrożanka, Ziębiec, Dziurów, Gołańka, Styków, Dąbrowa, Komorniki i Kałków-Godów.

Jedna z uczestniczek tego przejścia Ewa Kowalczyk tak scharakteryzowała przejście tą krzyżową drogą  ,, Już po wszystkim… Już ranek, odparzone stopy, bolące nogi, zmęczenie nie do opisania… , dziesiątki kilometrów za nimi, toczona walka z samym sobą na każdym kilometrze… . Każda osoba, która podjęła się Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest pięknym przykładem, jak wiele można znieść dla Jezusa, który cierpiał dla nas na krzyżu. Mimo, że nie każdy dotarł do samego Kałkowa, to każdemu należy się respekt za odwagę.

Jastrzębska trasa EDK była pod nazwą „bł. Bolesława Strzeleckiego” to nie przez przypadek, bo był to człowiek, który żył w naszej okolicy. On również „uczestniczył” w tej drodze, w znaku swych relikwii. W tej trasie uczestniczyło 94 osoby, jest to oszałamiająca liczba.

Jeszcze raz wielki szacunek za podjęcie się walki, wszystko na CHWAŁĘ PANA!  „