2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Dzień otwarty w Sienkiewiczu

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 23, 2016

W czwartek (21.04) w szydłowieckim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza odbył się dzień otwarty.

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, uczniowie szkół gimnazjalnych są już po egzaminach. Teraz czas na podjęcie decyzji jaką szkołę średnią wybrać. W czwartek od godziny 9:00 absolwenci gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą LO Sienkiewicza.

Uczniowie, którzy pojawili się w murach Sienkiewicza powitani przez Dyrektora Karola Kopyckiego obejrzeli wywiad z „Sienkiewiczem”, po którym udali się korytarzami szkolnymi do sal tematycznych. Każdy mógł zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków oferowanych przez szkołę.

Podczas dnia otwartego uczniowie mogli zobaczyć pokaz tańca, posłuchać występu Olgi Czarnoty, odpocząć na świeżym powietrzu na specjalnie przygotowanych na tę okazję poduchach układając przy tym puzzle w troszkę większym formacie niż zazwyczaj. Gościem w Sienkiewiczu był również Sebastian Szczerek, który opowiedział o tym jak dzięki stałej realizacji swojej pasji osiągnął sukces. (Nasz wywiad z artystą znajdziecie TUTAJ). Odbył się także pokaz walki rycerskiej. Odczytane zostało również 10 Przykazań Sienkiewiczowskich.

Na zakończenie dnia otwartego gimnazjaliści z powiatu szydłowieckiego zapoznali się z kolejną ofertą jaką są zajęcia z ratownictwa medycznego prowadzone przez pana Dariusza Piaseckiego. Uczniowie, którzy są już przeszkoleni zaprezentowali jak wygląda pomoc osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym i w przypadku omdlenia.

W tym roku prócz stale oferowanych kierunków jakimi są: klasa humanistyczna, klasa przyrodniczo-medyczną (dawniej Biol-chem), klasa lingwistyczna oraz klasa matematyczno-informatyczną dołączył 2 nowości, która z pewnością są dobrym pomysłem.

Dziennikarstwo i Nowe-Media (social-media)

Jeśli łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi i jesteś otwarty to klasa dla Ciebie! Nabędziesz umiejętności redagowania tekstów, poznasz szczegóły pracy dziennikarza i zdobędziesz doświadczenie przy pracy z mikrofonem i kamerą. Program oferuje zajęcia w mediach lokalnych i rozgłośniach TVP czy Radia Plus.

Design

Tym kierunkiem zainteresować powinien się każdy kto:

  • Interesuje się reklamą, modą, architekturą wnętrz czy meblarstwem
  • Jego projekty są wyjątkowe
  • Chce poznawać programy graficzne, brać udział  pokazach i wystawach

Oczywiście w Sienkiewiczu nie tylko można się uczyć. Można się również trochę pobawić. W dniach 7-8 maja w naszym Liceum zostanie rozegrany turniej Counter Strike Global Offensive. Przypominamy, że całkiem niedawno odbył się Bal u Sienkiewicza „Prima Sienkiewicz”, o którym więcej przeczytacie TUTAJ

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcić uczniów z naszego powiatu do wyboru Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu!

Fotorelacje (ponad 100 zdjęć) z tego wydarzenia znajdziecie na naszym Facebook’u – wystarczy kliknąć w TEN LINK