2019-06-18

Imieniny: Wincentego i Wodzisława

Dzień Jagody w Sadku

by pa pa on Lipiec 21, 2013

Mieszkańcy Sadku, miejscowości położonej wśród sosnowych lasów, nieopodal Szydłowca, pielęgnują tradycje związane z jagodami. Zbieranie ich było niegdyś ważnym elementem wakacyjnego zarobkowania, a te leśne owoce ważnym składnikiem letniego jadłospisu. Dziś nadal są chętnie wykorzystywane choćby do wypieków i słynnych bułek jagodzianek. Rada sołecka nawiązując do tych zwyczajów, 20 lipca zorganizowała już po raz trzeci Dzień Jagody, plenerową imprezę będącą okazją do zabawy i promocji miejscowości.

W czasie której zorganizowano konkurs na wyroby jagodowe, zabawy dla dzieci, konkursy i zabawę taneczną. Bawiono się przy konkursach sportowych typu podnoszenie ciężarka, przeciąganie liny, czy bieg w szpilkach dla pań. Publiczności czas umilały występy zespołów folklorystycznych z Sadku i Mirowa.

W czasie imprezy odbyły się wybory „Mis Jagody”, w których uczestniczyły panie z Sadku w wieku od 16 do 35 lat. Imprezę zakończyła podmiejska zabawa taneczna, która trwała do północy. W czasie imprezy można było zakupić towary małej gastronomi oraz napoje.

Sponsorami imprezy były głownie zlokalizowane w Sadku przedsiębiorstwa : Stefana Niziołka, Andrzeja Misztala, Jacka i Katarzyny Kaszubów, Wojciecha Czarnoty, Wojciecha Wojteczka, Pawła Indyki, Dariusza Jakubczyka Marzeny Misztal, Marka i Piotra Sokołowskich oraz Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.