2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Dzień Edukacji Narodowej

by Bartosz Kaluga on Październik 15, 2014

Serdeczne życzenia, uroczyste przemówienia, kwiaty, dyplomy, śpiew i muzyka to wszystko miało miejsce podczas Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które w tym roku odbywały się w Publicznym Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika.

W uroczystości udział wzięli najważniejsi w tym dniu – nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Gminę Szydłowiec wraz z dyrektorami, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele samorządów uczniowskich, Burmistrz Miasta Andrzej Jarzyński , Ks. Proboszcz Adam Radzimirski, przedstawiciele Rady Miejskiej i przedstawiciele Urzędu Miejskiego Szydłowcu. Nie zabrakło również nauczycieli emerytów.

Uroczystość rozpoczęła Ewa Walczak -Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i złożyła wszystkim wyrazy uznania oraz życzyła wiele satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Następnie głos zabrał Burmistrz który, w przemówieniu do pracowników oświaty przypomniał o wielkiej roli, jaką w edukacji społeczeństwa odgrywa postawa, wiedza, oddanie i rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Podkreślił, że dzięki ofiarności i umiłowaniu zawodu, kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i rozwijać talenty.

Pan Burmistrz odczytał także list z życzeniami dla wszystkich pracowników gminnej oświaty od Pani Premier Ewy Kopacz.

W trakcie spotkania wręczono dyplomy i nagrody przyznane pracownikom oświaty przez Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego.

Były też puchary i nagrody za osiągnięcia sportowe. Pan Marek Zdziech Kierownik Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS Zamek przedstawił sportową klasyfikację gminnych placówek oświatowych. Uhonorował także nauczycieli wychowania fizycznego.

Kolejnym etapem był występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum . Młodzież w doskonały sposób przygotowała konferansjerkę, repertuar muzyczny i przedstawiła kilka scen z z życia nauczyciela które rozbawiały publiczność do łez.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty, administracji i obsługi obsługi życzono pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcji z wypełnianych obowiązków oraz realizacji wszelkich zamierzeń i planów podnoszących jakość pracy szkoły. Do życzeń dołącza się również redakcja Portalu Szydłowieckiego.

Tekst i foto A.G.