2019-06-17

Imieniny: Kamila i Szymona

Dzień Dziecka

by pa pa on Czerwiec 1, 2013

Dzieciom tym małym i tym większym, życzymy z okazji Dnia Dziecka, aby nie musiały żyć w nadopiekuńczym państwie, które chce być mężem żonom, ojcem dzieciom i rodzinnym opiekunem starców, żadnej z tych ról nie spełniając dobrze.
Życzmy raczej aby żyły i wzrastały w normalnych, dobrych rodzinach, z prawdziwą hierarchią wartości. W rodzinach, które mogą sprawiedliwie zarobić na swe utrzymanie i są mocne więzami miłości i odpowiedzialności.
W społeczeństwie, gdzie firmy mogą się rozwijać i tworzyć miejsca pracy. W państwie sprzyjającym tworzeniu ekonomicznej siły narodu, które pozostawia każdemu przestrzeń wolności, aby mógł brać odpowiedzialność za własny los, W państwie zapewniającym ochronę słabszym, naszemu sposobowi życia, naszej kulturze, obyczajom i granicom.
To może poważne życzenia, ale myślę, że nie o cukierki tylko w życiu chodzi. Są rzeczy poważniejsze, które mają wielki wpływ na dziecięcy los. Uwiadamiamy to sobie tym bardziej teraz, w czasach zamykanych szkół i kryzysu demograficznego.
te życzenia mogą się spełnić wtedy, kiedy przestaniemy Polski zostawiać politykom, którzy duszą nas podatkami i biurokracją,  gorsetem nadmiernych regulacji prawnych, nie pozostawiając swobody działania. Chętnie tym co z nas ściągną kupują sobie sympatie i głosy.., a rodziny umierają bez dzieci.