2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Dzień Dziecka z samorządowcami, policjantami i strażakami

by Marek Sokołowski on Czerwiec 3, 2015

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, burmistrz Artur Ludew na szydłowieckim Rynku Wielkim, symbolicznie oddał władzę sympatycznym przedszkolakom, które wraz z nieco starszymi koleżankami i kolegami bawiły się z okazji swego święta. Dzieci obdarowane przez organizatorów słodyczami. Były także życzenia od władz Miasta i Powiatu: Burmistrza Szydłowca, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Artura Koniarczyka, a także powiatowych gości: starosty Włodzimierza Górlickiego, dyrektora Zespołu Edukacji i Finansów Oświatyradni Psychologiczno – Pedagogicznej Elżbiety Szymańskiej,  naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Joanny Strzeleckiej. Życzenia dzieciom złożyły także panie:  Ewa Walczak, dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty praz Jadwiga Kopycka, pełnomocnik ds. współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Atrakcje najmłodszym zapewnili policjanci z KPP Szydłowiec, którzy przyprowadzili na rynek psa tropiącego, organizowali konkursy oraz przymierzali dzieciom policyjny strój ochronny. Strażacy z OSP Szydłowiec oraz z KP PSP w Szydłowcu zaprezentowali pokazową akcję ratunkową, a także udostępnili do zwiedzania wozy strażackie. Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród w konkursie plastycznym. Jak zawsze dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, tym razem zorganizowane przez panie z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej. Były zabawy przy muzyce i tańce oraz występy artystyczne w wykonaniu uczniów oraz prezentacje grup teatralnych – laureatów przeglądu „Profilaktyka a Ty”. Na zakończenie uroczyście odczytano Odezwę Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Imprezę prowadziła Laurencja Piasecka.

Organizatorami Dnia Dziecka i Szydłowieckich Dni Profilaktyki byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Starostwo Powiatowe w Szydłowcu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu i Zespół Interdyscyplinarny przy współpracy z GKRPAiPN z Szydłowca, Jastrzębia, Orońska i Mirowa oraz nauczycielami, pedagogami i psychologami lokalnych placówek oświatowych.