2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Dzielnicowy z Szydłowca w pierwszej trójce najlepszych w województwie

by Bartosz Kaluga on Sierpień 26, 2015

Asp. szt. Tomasz Stopa z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zajął trzecie miejsce wśród 56 policjantek i policjantów, którzy wzięli udział w VIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów na najlepszego „Dzielnicowego Roku”. Przez dwa dni na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywały się wojewódzkie  eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”.  Konkurs rozpoczął się pisemnym testem z wiedzy policyjnej. Następną konkurencją był sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego oraz symulacja – przyjęcie interesanta. Nasz policjant znalazł się wśród zwycięzców zajmując trzecie miejsce.

Nagrodzony funkcjonariusz w Policji pracuje  20 lat, obowiązki dzielnicowego pełni od 8 lat. Jest dzielnicowym rejonu nr 3 Gminy Szydłowiec, który obejmuje miejscowości: Sadek, Barak, Wola Korzeniowa, Świerczek, Szydłówek, Chustki, Stacja PKP Szydłowiec, Zdziechów, Majdów, Łazy, Ciechostowice, Hucisko, Omięcin, Korzyce, Wilcza Wola, Zastronie, Świniów, Wysoka, Jankowice, Krzcięcin, Wysocko, Mszadla, Marywil, Rybianka, Długosz, Zielonka. Wśród mieszkańców swojego rejonu cieszy się dobrą opinią, jest policjantem sumiennym, chętnie pomaga potrzebującym.

3-Stopa2

Wykonując swoje obowiązki służbowe wykazuje pełen profesjonalizm o czym świadczą jego zwycięstwa w konkursie „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku” powiatu szydłowieckiego. To właśnie  mieszkańcy powiatu przyznali asp. szt. Tomaszowi Stopie powyższy tytuł oddając na niego głosy, których otrzymał najwięcej w kolejnych trzech edycjach konkursu w roku 2012, 2013 i 2014. Za osiągnięcia w służbie był wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu.

2-Stopa

Na zakończenie konkursu puchar i  nagrodę naszemu dzielnicowemu wręczył I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, Komendant pogratulował dzielnicowemu  wiedzy i umiejętności  zawodowych.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy!

sierż. Marlena Skórkiewicz