2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Działania TRUCK

by Bartosz Kaluga on Październik 10, 2013

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowca od wczesnych godzin rannych w środę (09.10.2013) prowadzili działania kontrolno-prewencyjne TRUCK. Policyjne patrole pracowały na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu szydłowieckiego czyli na drodze krajowej nr 7 i drodze wojewódzkiej W-727. Kontrolowane głównie były pojazdy ciężarowe oraz autobusy. Kontrolerzy z WRD sprawdzali między innymi stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, czas pracy kierowcy, oraz wymagane kwalifikacje i dokumenty określone w ustawie o transporcie drogowym.

Szczególną uwagę podczas kontroli policjanci zwracali na przekraczanie dopuszczalnej prędkości i przewożenie osób niezgodnie z przepisami. Za rażące naruszenie przepisów i zachowań mogących się przyczynić do powstania zdarzeń drogowych policjanci karali kierujących mandatami i kierowali wnioski o ukaranie.

W czasie jednodniowej akcji policjanci z WRD skontrolowali łącznie 49 pojazdów w tym 17 ciężarówek i 2 autobusy. Na 24 kierujących nałożyli mandaty karne. Wśród ukaranych byli także kierujący ciężarówkami. Zostały zatrzymane także 2 dowody rejestracyjne z pojazdów ciężarowych za zły stan techniczny pojazdów.

Atutor tekstu: asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu