2019-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Działania prewencyjne przed feriami

by Bartosz Kaluga on Luty 6, 2014

Od 17 lutego zaczynają się ferie zimowe na Mazowszu. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego  odpoczynku to główny temat szkolnych pogadanek jakie prowadzą przez feriami policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Już na  dwa tygodnie  przed zimowymi feriami policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli cykl szkolnych pogadanek na temat bezpiecznego wypoczynku. Powyższe spotkania z najmłodszymi  są wstępem do  działań prewencyjnych „ Bezpieczne Ferie 2014” które policjanci będą prowadzić  w okresie od  14  lutego do 2 marca 2014 roku. W czasie  spotkań szkolnych są omawiane  zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, zasady bezpiecznych zachowań  w domu i  wyświetlane  filmy edukacyjne. Policjanci przypominają również, że bardzo niebezpieczne i niedopuszczalne jest organizowanie kuligów za pojazdami mechanicznymi, zaś zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscem przeznaczonym do jazdy na łyżwach. Udzielają także  informacji o działaniu telefonu zaufania dzieci i młodzieży 116-111.

Ponadto dają praktyczne wskazówki jak prawidłowo korzystać z telefonów alarmowych w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu