2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Działania Pirat-Stop

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 19, 2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu włączyli się w realizację działań prewencyjnych „Pirat –Stop”. Działania są prowadzone  są  na terenie całego garnizonu mazowieckiego. Rozpoczynają się już dziś od godziny 15:00 i potrwają do niedzieli do godziny 19:00.

W  piątek  19 września od godziny  15:00  rozpoczynają się działania prewencyjne „Pirat-Stop”. Działaniami będą objęte w szczególności główne szlaki  komunikacyjne całego Mazowsza . Również w tych zintegrowanych działaniach  biorą udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Głównym zadaniem prowadzonych działań będzie przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drodze oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas prowadzonych działań policjanci będą wykorzystywali radiowozy z video rejestratorami , laserowe mierniki prędkości, urządzenia do badania trzeźwości , a także narkotesty. Oczywistym faktem jest, że policjanci będą również reagować na przestępstwa i wykroczenia  takie choćby jak: wyprzedzanie  na skrzyżowaniach ,wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych ,kierowanie pojazdami  w stanie nietrzeźwym czy po użyciu alkoholu. Kierujący popełniający rażące wykroczenia, które powodują groźne sytuacje na drodze winni się spodziewać stanowczości w egzekwowaniu prawa przez policjantów.

Weekendowe  działania zostaną  połączone  z akcją „Stop wariatom drogowym.  Ta akcja skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Niebieskie serduszko  z wypisanym życzeniem przez  bliską osobę najbliższą będzie przypominać o rozwadze na drodze.

Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem drogowym kryje się tragedia wielu osób.

 

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu