2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Działania NURD w powiecie szydłowieckim

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 21, 2016

W najbliższy piątek przez cały dzień szydłowieccy policjanci będą prowadzić działania NURD, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W piątek 23 września 2016 roku na terenie powiatu szydłowieckiego zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na uwagę zasługuje fakt, że ryzyko utraty życia na naszych drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest dwukrotnie większe niż średnia europejska.

Dlatego też, aby ograniczyć takie sytuacje  policjanci na terenie powiatu szydłowieckiego przeprowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa.

Właśnie w tym dniu funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale również kierujących pojazdami, których postępowanie może godzić w bezpieczeństwo niechronionych.

sierż. Marlena Skórkiewicz