2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Działania „Choinka – Kłusownik”

by Bartosz Kaluga on Grudzień 18, 2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Skarżysko tradycyjnie już, w okresie przedświątecznym realizują działania prewencyjne pod nazwą „Choinka – Kłusownik”. 

Z reguły przed świętami zwiększa się ilość kradzieży choinek. Wycinane są nielegalnie drzewa, które sprzedaje się później na różnego rodzaju targowiskach. Również kłusownicy zwiększają w tym okresie swoją aktywność.

1-Dzialania choinka 2

To właśnie przeciwdziałanie tym zjawiskom jest podstawowym celem prowadzonej przez Policję i Straż Leśną akcji.  Funkcjonariusze tych służb wspólnie patrolują lasy i teren przyległy. Monitorowane są miejsca, gdzie w przeszłości ujawniano narzędzia kłusownicze. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają legalność pochodzenia przewożonych drzewek i stroiszu. Prowadzone są kontrole targowisk, bazarów i innych miejsc gdzie sprzedawane są choinki. W przypadku ujawnienia nielegalnych drzewek lub stroiszu grozi kara nawet do 5 000 zł. Wspólne działania Policji i Nadleśnictwa potrwają do świąt.

 sierż. Marlena Skórkiewicz