2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Działania „Bezpieczny Weekend” w powiecie szydłowieckim

by Bartosz Kaluga on Sierpień 26, 2016

Od najbliższego piątku 26 sierpnia do niedzieli 28 sierpnia szydłowieccy policjanci będą prowadzić działania „Bezpieczny Weekend”. Jak zawsze przy tego typu okazjach na drogach będzie znacznie więcej patroli Policji których podstawowym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

W dniach 26 – 28 sierpnia 2016 r. na Mazowszu prowadzone zostaną działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. W powyższe działania włączają się również szydłowieccy policjanci, którzy przeprowadzą wzmożone działania, mające na celu zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków, przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drogach oraz zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu szydłowieckiego.

Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców należą:

– nieudzielenie pierwszeństwa,
– niezachowanie bezpiecznej odległości,
– niezachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych,
– niedostosowanie prędkości do warunków ruchu,
– przejazd na czerwonym świetle,
– nieprawidłowe wyprzedzanie (w tym „na trzeciego”).

Przypominamy również o obowiązujących ograniczeniach w ruchu samochodów ciężarowych o dmc  powyżej 12 ton

– 26 sierpnia 2016r. (piątek) – w godz. 18-22
– 27 sierpnia 2016r. (sobota) w godz. 8-14
– 28 sierpnia 2016r. (niedziela) – w godz. 8-22

Ponadto 26 sierpnia 2016r. szydłowieccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania kontrolno-represyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu szydłowieckiego, zminimalizowanie skutków zdarzeń drogowych, ograniczenie liczby wypadków z udziałem „niechronionych uczestników ruchu”.
Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących wykonujących manewry wyprzedzania, omijania i wymijania w sposób nieprawidłowy.

Chcemy także uświadamiać kierujących pojazdami o zagrożeniach wynikających z przekraczania dozwolonej prędkości jazdy oraz niedostosowania jej do warunków ruchu.

  sierż. Marlena Skórkiewicz