2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Drogowcy z Powiatu będą mieli nową siedzibę

by Marek Sokołowski on Luty 8, 2015

 

Powiatowy Zarząd Dróg wkrótce zmieni siedzibę. Budynek i baza przy ulicy Kościuszki, dzierżawione od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, będzie potrzebny właścicielowi, dlatego ZDP będzie musiał zmienić siedzibę. Od dłuższego czasu przymierzano się w samorządzie powiatowym, do przeprowadzki drogowców do byłej siedziby Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Kolejowej.  Szkopuł w tym, że nieruchomość była Powiatowi podarowana przez Gminę Szydłowiec, tylko na cele związane z ochroną zdrowia.  

Nadal na potrzeby ochrony zdrowia użytkowana jest jedynie cześć budynków, w których zlokalizowany jest Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. pozostałe budynki ( po pogotowiu ), nie mogły  być wykorzystane do innych zadań realizowanych przez Powiat. Przypomnijmy że opieka nocna i ambulatoryjna oraz bazowanie zespołu ratowniczego, od  lipca 2013 roku mieści się w nowych budynkach Szydłowieckiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, przy ulicy Staszica.

Sprawa wymagała uzgodnień ze stroną miejską. Te jednak postępowały bardzo opieszale. W tym roku jednak, jak nas poinformował starosta Włodzimierz Górlicki, rozmowy z samorządem miejskim zakończyły się pomyślnie. Część placu i budynków, będzie mogła być wykorzystana na cele pozamedyczne i znajdzie tam swoją siedzibę Zarząd Dróg Powiatowych. Pozostałe zagospodaruje Samorząd Miejski.

Najwyższy czas aby zadbać o infrastrukturę na ulicy Kolejowej, bowiem stan substancji technicznej i budynków zdecydowanie wymaga gospodarza. W najgorszym stanie są garaże przy samym lesie, będące we władaniu Gminy. Do tej pory budynek po „pogotowiu” był jedynie dozorowany. Inne obiekty, w tym garaże pozostawiono samym sobie. Obecnie są w fatalnym stanie. Teren dodatkowo zarasta krzakami i drzewami. Jedynie część placu użytkowana jest na potrzeby szkoły nauki jazdy. Dojazd do obiektów powiatowych i gminnych oraz prywatnej firmy zapewnia współużytkowana droga wewnętrzna.

Miejmy nadzieję, że obiekty niegdyś wybudowane na potrzeby komunalne, dzięki porozumieniu samorządów gminnego i powiatowego, będą znów zagospodarowane i wykorzystywane z pożytkiem dla społeczności miasta i powiatu.