2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Drogowcy powiatowi w nowej Bazie

by Marek Sokołowski on Październik 2, 2015

Instytucja zajmująca się blisko 200 kilometrami dróg powiatowych, Powiatowy Zarząd Dróg ma od niedawna nową siedzibę w dawnej stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Kolejowej. Budynek i teren po Pogotowiu został przystosowany do potrzeb drogowców i warunki pracy jak ocenia dyrektor Marek Ruszczyk, są znacznie teraz lepsze niż w starej bazie, przy szosie nr 7 na Irenie.

Rzeczywiście budynek wewnątrz wygląda bardzo ładnie, jest czysto i przestronnie jakkolwiek przydałoby się coś zawiesić na pustych ścianach, ale tak to jest w nowym miejscu tuż po przeprowadzce. Nie to jest jednak mankamentem przeprowadzonej modernizacji obiektu, ale fakt że na elewacje zewnętrzne i termomodernizacje budynku przyjdzie pewnie poczekać do przyszłego roku. Lokalizacja bazy drogowców w obiektach przy ul. Kolejowej była możliwa dzięki poszerzeniu zakresu przeznaczenia pierwotnej darowizny nieruchomości przez Gminę Szydłowiec, na cele inne niż medyczne, które były w pierwszym przeznaczeniu terenu.

Życzymy drogowcom powiatowym aby w nowym miejscu mieli nie tylko lepsze warunki pracy, ale i więcej pieniędzy na remonty i modernizacje dróg powiatowych.