2018-11-17

Imieniny: Gracjana i Bogusława

Dreszczowiec z happy endem przy Targowej. Porażka Orła Wierzbica.

by Marek Sokołowski on Maj 20, 2013

W ramach rozgrywek IV ligi południowo-mazowieckiej Szydłowianka Szydłowiec po dobrym meczu pokonała rezerwy Pogoni Siedlce 2:1, umacniając się w górnej części tabeli. Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja Orła Wierzbica, który przegrał u siebie z Mazurem Karczew. W Tymex Lidze Okręgowej nasze drużyny również grały ze zmiennym szczęściem – Oronka wysoko przegrywa ze Zwolenianką 1:5, Ruszcovia gromi Grację Tczów.

Szydłowianka Szydłowiec

Układ tabeli w IV lidze sprawia, że sporo już jest wyjaśnione. Wyklarowała się też grupa drużyn, które de facto „grają o nic” – czyli nie grozi im ani spadek ani awans. W tej grupie znajduje się również Szydłowianka. Co innego rezerwy Pogoni, które wciąż walczą o utrzymanie.

„Niebiescy” jednak po raz kolejny pokazali, że ambicja i wola walki to jej największy atut. Od pierwszych minut nasza drużyna była lepsza , aktywniejsza i której po prostu „chciało się bardziej”. Choć na bramkę Konopki z 17 minuty dość szybko odpowiedział Mudent, to grająca swoje Szydłowianka po raz kolejny w tym sezonie rzutem na taśmę zapewniła sobie trzy punkty, zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie – autorstwa Szyszki.

Szydłowianka Szydłowiec : Pogoń II Siedlce 2:1 (1:1)

Konopka 17′; Szyszka 90′ – Mudent 35′

Szydłowianka: Wieczorek – Suwara; M. Kobylarczyk (Ż); S. Jakubczyk; Drożdżał; P. Kobylarczyk; Gawor; Grymuła; Konopka (Ż); Miller; Ł. Janik

Zmiany:

46′ Gawor → P. Janik

46′ Miller → Gołda

54′ M. Kobylarczyk → Wiatrak

62′ Konopka → Szyszka

Pozostałe drużyny

Przed meczem z Mazurem Karczew w drużynie Orła Wierzbica można było wyczuć sporą dozę optymizmu. W ostatnich meczach przede wszystkim ich gra wskazywała na pewien progres. Niestety sąsiedzi z tabeli (Mazur plasuje się lokatę wyżej – red.) szybko sprowadzili drużynę Orła na ziemię. Po tym spotkaniu do dymisji podał się szkoleniowiec drużyny z Wierzbicy. Jakby tego było mało, ekipa z Kościuszki znacznie skomplikowała sobie sytuację w tabeli i o utrzymanie w III będzie bardzo ciężko.

Orzeł Wierzbica : Mazur Karczew 0:3 (0:1)

Barzyc 20′; Kosim 74′,81′

Orzeł: Jurczak – Mazur; Czarnecki, Zieliński, Wójcik, Stanisławski, Woskowicz, Stawczyk, Drachal, Orzechowski, Marczak

Zmiany:

46′ Mazur → Kosela

65′ Stanisławski → Tuzimek

76′ Orzechowski → Jarząbek

Oronka Orońsko : Zwolenianka Zwoleń 1:5

Ruszcovia Borkowice : Gracja Tczów 4:0