2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Dorośli absolwenci szkoły średniej

by Marek Sokołowski on Styczeń 16, 2014

W dniu 10 stycznia 2014 r. słuchacze Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych w Szydłowcu, zlokalizowanym w budynku szydłowieckiego „Sienkiewicza”, cieszyli się z wręczenia wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Na uroczystości byli obecni słuchacze IV semestru, nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych, a także zaproszeni goście, wśród nich m.in. Włodzimierz Górlicki starosta powiatu szydłowieckiego. Dyrektor Karol Kopycki wręczył czternastu słuchaczom najwyższego semestru świadectwa ukończenia szkoły średniej, zaś ci, którzy wyróżniali się  stuprocentową frekwencją oraz dobrymi wynikami w nauce otrzymali nagrody książkowe stanowiące wyróżnienie za ich osiągnięcia. Wszyscy zebrani – goście i grono pedagogiczne, gratulowali absolwentom sukcesu, który jest tym większy, że zdobyty wieloma wyrzeczeniami. Słuchaczom,  którzy podjęli się tego wyzwania,   składano życzenia aby uzyskane świadectwo ukończenia szkoły  stało się dla nich początkiem dalszej edukacji, zaś tym, którzy zdecydowali się na przystąpienie do egzaminu maturalnego w 2014 r., życzono pozytywnych wyników.

Liceum Dla Dorosłych w Szydłowcu ma już blisko trzyletnia historie. Pierwszy nabór do szkoły był przeprowadzony we wrześniu 2011r. Tegoroczni absolwenci byli ostatnimi, którzy uczęszczali do szkoły w jeszcze systemie dwuletnim. Obecnie, w związku ze zmianami w systemie oświaty, nauka w Liceum będzie trwała trzy lata ( 6 semestrów).

Do końca stycznia 2014 r. trwa nabór do bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego Dla Dorosłych, osoby zainteresowane nauką mogą składać podanie o przyjęcie na I semestr w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu przy ul. Zamkowej 1 w godz. 7.00-15.00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej:  www.liceum.webd.pl