2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

„Dopalacze kradną życie”

by Bartosz Kaluga on Sierpień 25, 2015

Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy – oraz instytucji i organizacji pozarządowych.

Początek lipca przyniósł tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji – łącznie, na terenie całej Polski policjanci zabezpieczyli już 80 kg tych niebezpiecznych substancji, zatrzymanych zostało ponad 170 osób. W tych intensywnych działaniach bardzo cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet wśród młodych– do akcji przyłączyli się już Jurek Owsiak czy Marcin Gortat.

Celem kampanii ma być uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także do rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Od lipca już ponad 1000 osób zatruło się tymi niebezpiecznymi substancjami.

Oprócz działań policji skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, w ramach akcji przewidziano także działania profilaktyczne i wspomnianą kampanię społeczną.

Więcej informacji oraz spot dotyczący kampanii do pobrania:

  • https://msw.gov.pl/pl/dopalacze-kradna-zycie/3,Mapa-inicjatyw.html
  • https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13512,Dopalacze-Gdzie-szukac-pomocy-Najwazniejsze-numery-telefonow.html
  • https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13565,Rusza-kampania-Dopalacze-kradna-zycie.html

sierż. Marlena Skórkiewicz