2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Dominik Furman w grze o Champions League!

by Marek Sokołowski on Sierpień 9, 2013

Pochodzący z Szydłowca piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski – Dominik Furman, razem z kolegami z drużyny walczy dalej o upragnioną Ligę Mistrzów. W środę 7 sierpnia na własnym stadionie Legia zremisowała z mistrzem Norwegii – Molde FK. Dzięki bramkowemu remisowi na wyjeździe, „Wojskowi” przeszli do czwartej, ostatniej rundy eliminacji. Po dzisiejszych losowaniu wiemy już, że rywalem Mistrza Polski będzie Steaua Bukareszt – najlepsza drużyna ligi rumuńskiej poprzedniego sezonu. Pierwszy mecz w Bukareszcie 20 lub 21 sierpnia.

Przed losowaniem wiadome było, że Legia trafi na jedną z pięciu drużyn – Celtic Glasgow (Szkocja), Victoria Pilzno (Czechy), Dinamo Zagrzeb (Chorwacja), FC Basel (Szwajcaria) i Steaua Bukareszt. W drodze do IV rundy Furman i spółka pokonała w dwumeczu walijskie The New Saints (3:1, 1:0) oraz wspomniane już Molde FK (1:1, 0:0).

W awansie, tak samo jak w zdobytym mistrzostwie Dominik Furman miał spory udział. Gra Legii „na dwóch frontach” – w polskiej lidze i europejskich pucharach – wymusza na trenerze „Wojskowych” Janie Urbanie duże rotacje w składzie. Daje to szanse naszemu rodakowi na częstą grę – za co odpłaca drużynie solidną postawą. Furman – nazywany przez niektórych dziennikarzy „polskim Stevenem Gerrardem” – w ostatnich miesiącach zrobił gigantyczne postępy. Nie dziwi więc zainteresowanie Dominikiem wśród klubów z zagranicy.

Dominik na boisku imponuje spokojem i przeglądem pola gry. Potrafi się znakomicie ustawić w defensywie przerywając już w środku pola akcje przeciwników. Dysponuje również dobrze ułożoną prawą nogą, o czym przekonał się m.in. Łukasz Skorupski z Górnika Zabrze w poprzednim sezonie, któremu strzelił jedną z najładniejszych bramek poprzedniego sezonu.

Zdjęcie: legia.net