2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Dobry hotel na konferencje – nie tylko w centrum

by Bartosz Kaluga on Grudzień 1, 2016

Coraz więcej firm decyduje się na organizację imprez biznesowych w hotelach. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy wydarzenie ma być kilkudniowe i konieczne jest zapewnienie uczestnikom komfortowego noclegu. Obecnie coraz więcej hoteli dysponuje nowoczesnymi centrami konferencyjnymi, w których można skorzystać z fachowego wsparcia – warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na te w centrach dużych miast, ponieważ również mniejsze, turystyczne miejscowości mogą być strzałem w dziesiątkę.

Konferencja, szkolenie, narada czy inne spotkania wymagają odpowiedniego zaplecza. Nie każda firma dysponuje właściwą ku temu przestrzenią, dlatego bardzo często wybierane są sale konferencyjne w centrach udostępniających przestrzeń do rozmaitych przedsięwzięć biznesowych. Panuje przekonanie, że najlepszym wyborem są obiekty znajdujące się w centrach dużych miast, jako że dojazd do nich jest najłatwiejszy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie są one jedynym rozwiązaniem. Atrakcyjną alternatywą są urocze zakątki, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Konferencje na malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W poszukiwaniu dobrego miejsca do organizacji konferencji na Śląsku czy w Małopolsce warto zapoznać się bliżej z ofertami obiektów znajdujących się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która znajduje się tam, gdzie Śląsk i Małopolska stykają się ze sobą. Niewątpliwym atutem Jury jest jej wyjątkowa sceneria znaczona warowniami nazywanymi Orlimi Gniazdami oraz wapiennymi ostańcami, które przyciągają tutaj co roku setki tysięcy turystów. W związku z tym konferencje na Jurze mogą być połączone ze zwiedzaniem tutejszych atrakcji zapierających dech w piersiach.

Plusem Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest też łatwy i szybki dojazd. Miasta takie jak Częstochowa, Katowice i Kraków znajdują się w odległości kilkudziesięciu kilometrów, równie szybko do miejscowości na Jurze dojechać można z Międzynarodowych Portów Lotniczych Kraków Balice i Katowice Pyrzowice.

 

Jak wybrać najlepszy hotel organizujący spotkania biznesowe?

Najlepszy hotel na konferencje to taki, który położony jest dogodnie i dysponuje właściwym zapleczem. Warto zwrócić szczególną uwagę na wielkość oferowanych sal, ich aranżację oraz wyposażenie, aby nie było konieczne dowożenie własnego sprzętu, na przykład projektorów, flipchartów. Plusem będzie także klimatyzacja i dostęp do internetu bezprzewodowego Wi-Fi bez dodatkowych opłat. Oczywiście, warto także sprawdzić możliwości noclegowe, cateringowe oraz atrakcje dostępne w hotelu i okolicy.

 

Do organizacji konferencji i innych wydarzeń biznesowych zaprasza Hotel Fajkier Wellness & Spa z miejscowości Lgota Murowana, w samym centrum Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, niedaleko Kroczyc i Zawiercia. Dla klientów biznesowych przygotowano tutaj nowoczesne i w pełni wyposażone sale konferencyjne, a także szerokie zaplecze włączające wygodne pokoje i apartamenty, restauracje, mini Spa. Z pełną oferta hotelu można zapoznać się pod adresem: hotelfajkier.pl.