2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Dobry blender ręczny – jaki wybrać?

by Bartosz Kaluga on Luty 28, 2018

Blender ręczny jest bardzo pomocnym urządzeniem w kuchni – dzięki niemu jesteśmy w stanie łatwo rozdrabniać różne produkty. W sklepach do wyboru mamy wiele różnych typów blenderów ręcznych. Na co warto się zdecydować?

Urządzenie takie jak blender ręczny jest bardzo pomocne przy przygotowywaniu różnych sosów, kremów, musów, past. Gdy zdecydujemy się na zestaw składający się z blendera z dodatkowymi akcesoriami, możemy też łatwo rozdrabniać takie produkty jak surowe warzywa, orzechy, a nawet lód do drinków.

Blender ręczny możemy kupić jako pojedyncze urządzenie – wtedy otrzymujemy go wraz z końcówką uniwersalną do rozdrabniania. Gdy dopłacimy, możemy kupić zestaw, w którym znajdziemy także dodatkowe końcówki do ubijania, kielich do malaksera, dodatki takie jak kubki do przechowywania, pokrywki.

Jeśli chcemy kupić dobry blender, warto zdecydować się na zestaw – wtedy urządzenie da nam jeszcze więcej możliwości w przygotowywaniu różnych pyszności. Powinniśmy też zwrócić uwagę na moc urządzenia – blendery o wyższej mocy lepiej poradzą sobie z twardszymi produktami. Blendery o niższej mocy szybciej się również nagrzewają i trzeba robić przerwy w pracy.

Dobry blender powinien być też w miarę ciężki, powinien być wykończony antypoślizgowym materiałem dla bezpieczeństwa. Plusem będzie też możliwość demontażu jak największej liczby elementów w przypadku malaksera – w ten sposób będzie można łatwo utrzymać go w czystości.

Do wyboru mamy różne marki blenderów – jednak nie musimy patrzeć na znaczek. Blendery markowe kosztują znacznie więcej niże te mniej rozpoznawalnych marek, a przy tym ich jakość najczęściej jest porównywalna. Po prostu sprawdźmy urządzenie przed zakupem pod kątem powyższych kwestii, aby znaleźć to najlepsze.

Dzisiaj dobry blender możemy kupić nie tylko w centrum handlowym, ale również przez internet. W sieci na kupujących czeka szeroka gama różnych produktów i możemy wtedy łatwo porównać ich ceny i poczytać opinie przed dokonaniem decyzji. Życzymy udanych zakupów!