2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Dla mojej kochanej Mamusi – Dzień Mamy w jedynce

by Bartosz Kaluga on Maj 30, 2016

Dzień Matki  to wielkie wydarzenie w życiu dzieci. Piękny kwitnący miesiąc maj, ale jeszcze piękniejsze święto obchodzone na całym świecie. Tego dnia wszystkie dzieci, te małe, średnie i duże nie zapominają o swoich kochanych mamach. Obdarzają ich  kwiatami, prezentami, buziakami, ale przede wszystkim wyrażają swoją miłość oraz kierują do nich  ciepłe życzenia, płynące prosto od serca.

25 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w klasie Id odbyła się wielka uroczystość poświęcona kochanym Mamusiom  z okazji ich święta. Na wstępie wychowawczyni, Barbara Gutowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia.  W swojej pięknie udekorowanej sali, dzieci  wraz ze swoją wychowawczynią  przygotowały piękny program artystyczny, pod tytułem „ Dla mojej kochanej Mamusi”. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dostojne Mamy ze wzruszeniem odbierały czułe słowa, kierowane pod ich adresem.  Po części oficjalnej dzieci  obdarowały swoje Mamy upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  Zabrała również głos Pani Dyrektor Danuta Gnat, która podziękowała artystom i złożyła Mamom życzenia. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci naprawdę poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej i wspaniałej uroczystości. Poprzez wiersz, piosenkę, mogły wyrazić swoim kochanym Mamom, swoje uczucia za  trud włożony w ich wychowanie.  Dziecko, które żyje w jedności z matką, oddaje się jej bez reszty, bez strachu, z całkowitym zaufaniem, ponieważ czuje się kochane. Czas  szybko płynął i trzeba było się wszystkim rozstać. To był wyjątkowy i wspaniały dzień.