2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Deszcz nagród dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 5, 2016

Deszcz nagród dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu w roku 2016

Po przyznaniu prestiżowych nagród w konkursie ogólnopolskim – Sybilla 2015 i Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zostało uhonorowane trzema laurami w X edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba”.

Wystawa czasowa „Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i instrumenty ludowe w malarstwie polskim” pokazywana od października 2015 do maja 2016 roku zajęła II miejsce w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana w 2015 roku”, katalog wystawy pod tym samym tytułem autorstwa Anety I. Oborny (wciąż dostępny w siedzibie muzeum) został wyróżniony w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane w 2015 roku przez placówkę muzealną”.

Projekt pt. „Konserwacja instrumentów muzycznych z kolekcji muzealnej – przywrócenie ich świetności i stanu ekspozycyjnego” otrzymał wyróżnienie w kategorii „Najlepszy muzealny projekt otwarty zrealizowany w 2015 roku”.

W tym roku do konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zgłoszono aż 91 zdarzeń muzealnych. Szydłowieckie Muzeum ma na swoim koncie już osiem nagród przyznanych w ciągu ostatnich pięciu lat działalności.