2022-12-07

Imieniny:

Debata o rewitalizacji

by Bartosz Kaluga on Październik 26, 2016

W dniu wczorajszym w auli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji.

Konsultacje połączone były z debatą społeczną. Na spotkanie zaproszony był każdy mieszkaniec. Na sali obecnych było 40 osób.

Po przedstawieniu planów rewitalizacji przez Pana Łukasza Gińko z firmy Green Key doszło do debaty między mieszkańcami i przedstawicielami stowarzyszeń z przedstawicielami władz miasta. Poruszano m.in. sprawy zieleni na terenie miasta, planowanych ścieżek rowerowych, utworzeniu drugiego punktu informacji turystycznej czy nawet szpitala w Szydłowcu.

Bardzo fajną poz względem turystyki uwagę skierował jeden z mieszkańców obecnych na debacie. Mianowicie dotyczyła ona dostępności szydłowieckiego zamku. Obecnie zwiedzanie zamku nie jest możliwe. Jedyne co możemy zobaczyć to zamek od zewnątrz, muzeum oraz kawiarnie. Burmistrz poinformował, że zamek będzie otwarty dla przyjezdnych i mieszkańców już niebawem. Powstaje bowiem Pracownia Historii Szydłowca w Szydłowieckim Centrum Kultury.

Było to już drugie spotkanie otwarte dotyczące Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Szydłowiec na lata 2016-2023. To cieszyło się większą frekwencją, jednak nadal nie została przełamana bariera. Na spotkaniu ponad 50% stanowili radni oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.