2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Dajcie mi Azyl!

by Bartosz Kaluga on Lipiec 24, 2016

Równo tydzień temu odbył się koncert finałowy „Azyl P. i Przyjaciele” w ramach Festiwalu im. Andrzeja Siewierskiego „Rock za Zamku”.

Koncert poprzedził Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów, który odbył się na dziedzińcu szydłowieckiego zamku w sobotę 16 lipca. Od godziny 17:00 na scenie pojawiały się kolejne zespoły, które prezentowały autorskie utwory oraz po 1 coverze Azylu.

Jury wybrało jako najlepszy zespół Atom Heart z Warszawy, a najlepszym gitarzystą okazał się Kamil Wysocki z tego składu. Nie mogło zabraknąć oczywiście nagrody dla najlepszego wokalisty, którym wybrany został Jakub Łysiejko. Wyróżnienia otrzymali Monika Godlweska – Zimny (Snowfall) oraz Graphotype.

W koncercie finałowym razem z zespołem Azyl P. wystąpili zaproszeni goście: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Juan Carlos Cano oraz Maciej Silski. Na scenie pojawiły się również nagrodzone i wyróżnione młode talenty, które wykonały razem z zespołem „Buty Czerwone”. Jedną z nagród dla zespołu Atom Heart był support przed głównym koncertem. W tym roku z zespołem nie mógł zagrać niestety Jacek Perkowski, którego godnie zastąpił Bartłomiej Jończyk.

Fotorelację z Festiwalu znajdziecie klikając TUTAJ