2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Czytelnicze piątki u Króla Jana

by Bartosz Kaluga on Listopad 3, 2015

Głośne czytanie dzieciom rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, poszerza słownictwo i uczy myślenia. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, ale każdy może się nim stać. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  Czytanie odbywać się będzie w bibliotece szkolnej, a lektorami będą nauczyciele, rodzice, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszeni goście.
Czytać będziemy w każdy pierwszy piątek miesiąca.  Pierwsze spotkanie odbędzie się 6.11.2015r. a  czytać będzie dyrektor szkoły Danuta Gnat. Za najlepszą frekwencję w czasie piątkowych spotkań będą przyznawane  nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas Święta Szkoły.
Także w piątki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą czytać najmłodszym uczniom z klas 0. Akcja połączona jest z konkursem na najlepsze hasło propagujące czytanie. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów naszej szkoły, nauczycieli i rodziców. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone książkami. Hasła należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 20.11.2015r. Organizatorami akcji są: Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna.