2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Czytanie w BAM-ie

by Marek Sokołowski on Październik 23, 2014

Biblioteczna Akademia Malucha cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Również nasi goście chętnie przyjmują zaproszenie do wspólnego głośnego czytania w Akademii. Tym razem jednak lektorów było dwóch :). Opowiadania Kubusia Puchatka czytał Zbigniew Sobierajski – komendant Straży Miejskiej w Szydłowcu oraz Piotr Czyż starszy inspektor SM w Szydłowcu. 

Panowie opowiedzieli dzieciom czym zajmuje się Straż Miejska, jakie mają obowiązki, czym ich praca różni się od pracy Policji. Dzieci dowiedziały się również o konieczności stosowania przez pieszych, poruszających się po zmierzchu – elementów odblaskowych. Takie elementy odblaskowe – kamizelki oraz opaski – maluchy otrzymały w prezencie od Strażników. Po wspólnym czytaniu odbyły się zajęcia plastyczne podczas których, dzieci lepiły z plasteliny bohaterów przeczytanych bajek.

Kolejne spotkanie w BAM – będzie 5 listopada. Odbędą się wtedy zajęcia edukacyjne pt. „Owoce z naszego sadu”. Biblioteczna Akademia Malucha mieści się w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek, ul. Kolejowa 9b.