2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Czyszczenie i konserwacja – zapobiec tragedii

by Bartosz Kaluga on Grudzień 30, 2016

Piasek, chemia, para wodna, a nawet soda czy dwutlenek węgla. Współczesna technika dostarcza coraz to nowych sposobów na czyszczenie przemysłowe. A przedsiębiorcy dostrzegają coraz większą potrzebę profesjonalizacji działań w tym zakresie.

Rozwój przemysłu idzie w parze z rozwojem metod konserwacji maszyn i konstrukcji wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych czy wydobywczych. Współcześnie firmy wyspecjalizowane w czyszczeniu przemysłowym, mogą zaproponować całą paletę rozwiązań: od „ręcznych”, po mechaniczne, czy te wykorzystujące sprężone powietrze.

Klucz do sukcesu to odpowiedni podwykonawca

Wiele zależy od tego, jakie powierzchnie będą poddawane konserwacji. W przypadku czyszczenia aktywną chemią – należy wykonać testy, by sprawdzić, jak użyte środki będą oddziaływać na dany materiał. Konieczne jest też przeprowadzenie całego procesu tak, by był nieszkodliwy dla ludzi i jak najmniej wpływał na środowisko.

Decydując się na taką czy inną formę czyszczenia przemysłowego, warto wybrać wykonawcę, który podoła zadaniu, i który ma możliwość zastosowania różnorodnych technik konserwacji. Ich właściwy dobór ma tu kluczowe znaczenie. Firma PROTEX z Częstochowy oferuje przedsiębiorcom wsparcie i doradztwo techniczne – niezbędne na etapie planowania i realizacji takich działań. W portfolio firmy znajdziemy też różnorodne metody czyszczenia przemysłowego.

Sprawna produkcja dzięki konserwacji

Odpowiednie zabezpieczenie, a wcześniej oczyszczenie, maszyn i konstrukcji, ma szczególne znaczenie w procesach produkcyjnych. Często ich „skutkiem ubocznym” są pozostałości w postaci pyłu, brudu, smarów, zendry, olejów, emulsji… Nagromadzenie takich zanieczyszczeń powoduje spadek produktywności maszyn i całych linii, może prowadzić do awarii, a nawet do całkowitego zniszczenia konstrukcji. Dla przedsiębiorcy to prawdziwa tragedia, oznaczająca wielotysięczne, wielomilionowe straty.

Wybierając wykonawcę, który zajmie się czyszczeniem i usunięciem zanieczyszczeń poprodukcyjnych – warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element, a mianowicie kwestię utylizacji wspomnianych pozostałości. Profesjonalni podwykonawcy powinni zaoferować nam możliwość wsparcia w całym procesie, a więc nie tylko czyszczenia, ale też pozbycia się niepotrzebnych i często groźnych dla środowiska substancji.