2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Ubezpieczenie samochodu w pakiecie – warto?

by Bartosz Kaluga on Styczeń 30, 2017

Ubezpieczenie naszej własności, niezależnie od tego czy jest to dom, działka czy samochód to niezmiernie istotna czynność. Nawet najlepszym kierowcą zdarzają się wypadki, w dodatku trzeba pamiętać o wypadkach od nas niezależnych. Oczywiście obowiązkową podstawą jest zakup ubezpieczenia OC, ale co jeśli to dla nas za mało? Skoro już mamy zamiar kompleksowo ubezpieczyć nasz pojazd i mieć pewność, że otrzymamy pomoc w każdej sytuacji, należy zastanowić się nad zakupem pakietu ubezpieczeń w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jesteś świetnym kierowcą a stłuczki, kolizje i wypadki są Ci całkowicie obce? Gratuluje. Jednak co w sytuacji, gdy twój samochód odmówi posłuszeństwa z przyczyn od Ciebie niezależnych? Wielu kierowców, starając się nieco podreperować domowy budżet, decyduje się na wykupienie jedynie obowiązkowego OC. Aczkolwiek jeśli chcesz czuć się chroniony w każdej sytuacji, pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych są idealnym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że twój samochód, nie ważne jak drogi, luksusowy czy nowoczesny jest – pozostaje tylko maszyną, a te lubią się psuć. Co więc gdy podczas służbowej podróży nagle utkniesz na parkingu przy autostradzie z niesprawnym autem? Mimo że ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, wykupienie go może oszczędzić nam nie tylko nerwów i stresu, ale także dodatkowych wydatków. Na polskich drogach, a w szczególności autostradach koszty wynajęcia lawety są kuriozalnie wysokie, często przekraczające kilkaset złotych, dlatego bezpieczniej, wygodniej i co najważniejsze taniej wyjdzie nas dokupienie w pakiecie ubezpieczenia AC. Złośliwość rzeczy martwych nie zna granic i nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie twoje auto odmówi posłuszeństwa.

Ostatnią gałęzią ubezpieczeń związanych z motoryzacją są ubezpieczenia NNW. Nie dotyczą one tyle pojazdów, co nas a także naszych pasażerów. Wypadki się zdarzają, nawet najlepszym. Jasne, że żaden kierowca nie zastanawia przed odpaleniem silnika, co będzie, jeśli przydarzy mu się kolizja. Jednak jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów. Mimo że wypadki, nawet te śmiertelne zdarzają się na drogach regularnie, nie myślimy o tym tak długo, dopóki ten czarny scenariusz nie dotknie nas samych. A warto zastanowić się – co jeśli? Czy po ciężkim – odpukać w niemalowane – wypadku, poradzę sobie sam? Leki, koszty leczenia i rehabilitacji to ogromne koszty, nawet dla klasy zamożnej. Tu właśnie pomaga nam ubezpieczenie NNW. Pamiętajmy, że w razie kolizji, możemy uszkodzić nie tylko pojazd, ale i nasze ciało.

Hurtem taniej

Ceny ubezpieczeń wciąż rosną, bywają wręcz porażające a czasem zmuszają do zrezygnowania z poruszania się samochodem. Jednak decydując się na dodanie do podstawowego OC, ubezpieczenia AC i NNW zapłacimy zdecydowanie mniej. Mało tego w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych mamy wówczas szanse na otrzymanie oferty indywidualnej – która nie tylko zapewni nam większe bezpieczeństwo, ale często mniejsze opłaty.