2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Czy to koniec targowiska na Targowej?

by Marek Sokołowski on Styczeń 2, 2014

Kilku miesięcy temu kupcy handlujący na targowisku przy ul. Targowej w Szydłowcu,  skierowali petycję do burmistrza Szydłowca. Pomimo spotkania w tej sprawie we wrześniu 2013 roku, do tej pory jak twierdzą nie otrzymali odpowiedzi na swoje postulaty, a domagają się aby jedynie targowisko na Targowej, było przeznaczone na handel wyrobami przemysłowymi.

Na ulicy Wschodniej miałby pozostać jedynie handel rolno-spożywczy. Problem jednak w tym, że na ulicy Wschodniej działają także trzy prywatne targowiska, a jeszcze handel odbywa się w bramach i na podwórkach. W związku z upadkiem targowiska na ulicy Targowej, bo nie docierają tam już klienci, najprawdopodobniej handel tam przestanie się opłacać nawet nielicznym kupcom.

Miejski Klub Sportowy „Szydłowianka” dzięki zarzadzania targowiskiem, czerpał z tego tytułu opłaty za rezerwację stoisk, zasilające konto klubu. Zamknięcie targowiska skutkować będzie więc utratą tego źródła finansowania działalności sportowej, które w ostatnim czasie kształtowało się na poziomie 2-3 tysiące miesięcznie. Czy upadek Szydłowianki pociągnie za sobą upadek wpisanego w historię Szydłowca klubu sportowego, wkrótce pewnie zobaczymy.