2021-10-26

Imieniny: Waleriana i Maksymiliana

Cysterna z niebezpieczną substancją w rowie

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 28, 2014

Cysterna z niebezpieczną łatwo palną substancją chemiczną wpadła do przydrożnego rowu. Do zdarzenia  doszło w Szydłowcu na skrzyżowaniu ulic Podgórze i Książek Nowy .W  miejscu  zdarzenia trwa  aktualnie akcja przepompowywania niebezpiecznej cieczy przez strażaków. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zabezpieczają miejsce zdarzenia. Zostały wyznaczone objazdy  w rejonie skrzyżowania.

Dzisiaj(27.06.2014r) około godziny 13.40 Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu została powiadomiona o wjechaniu do rowu cysterny na skrzyżowaniu ulic Podgórze i Książek Nowy. Skierowany niezwłocznie w miejsce zdarzania patrol policjantów z WRD ustalił że samochód ciężarowy DAF z cysterną źle wykonał manewr skrętu i tył cysterny wpadł do przydrożnego rowu.

W cysternie znajdowała się niebezpieczna łatwo palna substancja chemiczna o nazwie „octan etylu”. Na szczęście cysterna nie uległa rozszczelnieniu. W miejsce zdarzenia  policjanci  niezwłocznie wezwali  jednostki straży pożarnej celem zabezpieczania ładunku. Kierowca cysterny to 62 letni mieszkaniec Szczecina , był trzeźwy. Policjanci ukarali go jako sprawcę kolizji mandatem karnym w wysokości 300 złotych i zatrzymali dowód rejestracyjny od cysterny za uszkodzenia po kolizyjne. Aktualnie trawa akcja strażaków  przepompowywania substancji do innej cysterny. Policjanci wyznaczyli objazdy i zabezpieczają miejsce zdarzenia do zakończenia działań przez jednostki straży pożarnej.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu