2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Comes Cup – w imieniny patrona

by Marek Sokołowski on Marzec 23, 2014

Od 23 marca św. Józef ma szansę stać się patronem szydłowieckich miłośników szachów. Bo to właśnie w ramach obchodów jego imienin – które już tradycyjnie są świętem dla pracowników i właścicieli Spółki COMES Sokołowscy, odbył się w siedzibie firmy przy ul. Kościuszki – turniej szachowy „Comes Cup 2014”. Wzięła w nim udział czołówka szachistów regionu.

Piękny i zabytkowy budynek „Starej Poczty, gościł w swoich murach reprezentacje takich klubów jak: Roszada Radom, Grom Skarżysko i Kordian Bliżyn. Nie zabrakło i gospodarzy z Szydłowiec, którym przewodniczył wiceprezes klubu Jerzy Kucfir.

W sumie jak już informowaliśmy za szachownicami zasiadło 32 zawodników z czterech okolicznych powiatów, a sędziował dobrze już nam znany sędzia klasy krajowej Jacek Sieczkowski z Radomia.

Serdeczna i przyjazna atmosfera zawodów, do której wzorową organizacją i gościnnością wydatnie przyczynił się obecny osobiście prezes Spółki Marek Sokołowski, bynajmniej nie ujęła zaciętości i dramaturgii samym rozgrywkom. Pomimo wysokiego poziomu emocji, które – tak naprawdę – zdolni są ocenić tylko „fanatycy” szachów, panował sportowy duch walki i szacunek dla przeciwnika. Przy tej okazji starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy mogli dać młodym piękny przykład zaangażowania i swoistej kultury zachowania podczas tej dżentelmeńskiej rywalizacji.

Grano przy 16-tu szachownicach a z wyniku – choć zwycięzca mógł być tylko jeden – zadowoleni byli chyba wszyscy. Laureat i zdobywca tegorocznego pucharu Adam Łukomski z Bliżyna, zabierając głos podczas uroczystego zakończenia turnieju nie krył satysfakcji z wygranej w tak prestiżowym konkursie a dziękując organizatorowi powiedział:  „Jako uczestnicy i Pańscy goście, jesteśmy zauroczeni wspaniałym przyjęciem, ciepłą atmosferą i pochwały godną gościnnością …” Wszyscy przyłączamy się do tych podziękowań i życzymy braciom Sokołowskim energii i ochoty do organizowania podobnych imprez w przyszłości.

Wyniki turnieju:

Indywidualnie:

1  miejsce – Adam Łukomski, KORDIAN Bliżyn.

2 miejsce – Jakub Skiba, ROSZADA Radom

3 miejsce – Kamil Kocia, GROM Skarżysko

Zespołowo   najlepszym zespołem był KORDIAN Bliżyn w składzie: Adam Łukomski, Łukasz Łukomski, Zdzisław Sztykiel  i Tomasz Łukomski

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Spółkę COMES puchary, medale i nagrody oraz profesjonalny sprzęt szachowy zakupiony przez współorganizatora – Stowarzyszenie Klub Szachowy WIEŻA Szydłowiec.

Warto nadmienić, że pucharem od Stowarzyszenia „Wieża”, wyróżniony został Cezary Żak z Sadku, ojciec czwórki dzieci osiągających sukcesy szachowe.

Tekst: Wojciech Bednarczyk