2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Ciekawie tylko na trybunach…

by Bartosz Kaluga on Październik 31, 2013

„Małe derby” regionu radomskiego, czyli spotkanie Szydłowianki Szydłowiec i Oskara Przysucha było jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 15. kolejki IV ligi mazowieckiej. Na spotkanie od dawna czekali również kibice „Niebieskich”, przygotowując specjalną oprawę na ten mecz. Niestety do wysokiego poziomu na trybunach nie dostosowali się piłkarze obydwu drużyn, tworząc bardzo przeciętne widowisko.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ze wskazaniem jednak na gości. Oskar stworzył kilka dogodnych akcji pod naszą bramką i częściej przebywał w posiadaniu piłki. Największe zagrożenie przyjezdni stwarzali przy stałych fragmentach gry. W związku z tym w naszej drużyny wyróżnić należy Pawła Wieczorka, który skoncentrowany w czasie całej pierwszej połowy nie dał się ani razu zaskoczyć. Jeśli chodzi o naszych piłkarzy z pola – trudno wyróżnić kogokolwiek. Była ta jedna z najgorszych połów w tym sezonie w wykonaniu „Niebieskich”.

W drugiej połowie „coś drgnęło” jeśli chodzi o grę obydwu drużyn. Co szczególnie istotne, swoje okazje wypracowywali również gospodarze. Dziesięć minut po wznowieniu gry wepchnąć piłki do bramki na wślizgu nie zdołał Tomasz Turczyk, po dobrym dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska. W międzyczasie z dystansu uderzał Paweł Kobylarczyk, ale jego niecelny strzał pozostawił po sobie jedynie niesmak na trybunach. Ostatnie dwadzieścia minut spotkania Szydłowianka kończyła w dziesiątkę, ponieważ za dwie żółte kartki wyrzucony z boiska został Paweł Suwara. Sytuacja ta nie była bez znaczenia w końcówce spotkania, ponieważ ostatnie minuty należy do już Oskara. Podopieczni Andrzeja Koniarczyka byli zainteresowani utrzymaniem wyniku, co ostatecznie udało się wykonać.

Wynik bezbramkowy to duże rozczarowanie dla kibiców. Mecz z Oskarem zgromadził przy Targowej największą publiczność w tym sezonie. Wyróżnić należy tutaj świetną postawę kibiców, którzy przez większość cześć spotkania dopingowali swój drużynę Szydłowianki. Za Oskarem do Szydłowca przyjechała również grupa kibiców przyjezdnych.

 

Szydłowianka Szydłowiec – Oskar Przysucha 0:0

Szydłowianka: Wieczorek – Suwara Ż+Ż=CZ, Jakubczyk, M.Kobylarczyk, Biela – Szyszka (63’P.Kobylarczyk), Grymuła, Zagórski, Drożdżał Ż, Turczyk (75’Miller) – Czarnecki

W wyniku utraty dwóch ważnych punktów, Szydłowianka spadła na 8. lokatę w tabeli. Do liderującej Pogoni II Siedlce traci już jedenaście oczek. W następnej kolejce piłkarzy z Szydłowca czeka wyjazd do Warszawy, na spotkanie z ostatnim w tabeli zespołem PKS Radość.